Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
2. decembra 2021

Na Slovenskom trhu je už dnes viacero portálov, ktoré sa zaoberajú kryptomenami. Kryptotrejder.sk však prináša novinky, ktoré sú zrozumiteľné pre začiatočníkov, no  zároveň sú komplexné pre expertov.  

Dávid Kokavec sa aktívne venuje kryptomenám už od roku 2017, kedy založil projekt Kryptotrejder.sk. „Kryptomeny sú budúcnosť. Či sa to niekomu páči, alebo nie, kryptomeny si získavajú stále väčší priestor po celom svete a je takmer isté, že sa im v budúcnosti nevyhne nikto,“ hovorí. Preto je dobré začať sa v tejto oblasti vzdelávať už teraz. Klienti sa môžu spoľahnúť na skúsený tím, ktorý ponúka široké spektrum kvalitných produktov a služieb. Nájdu tu návody, reporty, blogy a pravidelné denné „updaty“ v rámci Telegramovej skupiny. „Za Kryptotrejder.sk stojí tím analytikov a expertov, ktorí sa zaoberajú fundamentálnou analýzou, technickou analýzou či analýzou sentimentu a noviniek, čím svojej komunite ponúkajú celkový a komplexný prehľad o všetkom, čo sa deje na kryptomenových trhoch. Unikátny obsah nášho portálu tvoria tiež live videochaty alebo obsiahle štvrťročné reporty. Je to kombinácia všetkého, čo každý kryptonadšenec potrebuje,“ hovorí Dávid Kokavec, konateľ spoločnosti Kryptotrejder.sk. 

Investícia naozaj pre každého? 

Mnohí ľudia majú pred kryptomenami stále rešpekt a pocit, že to nie je nič pre nich. Dávid Kokavec si myslí, že ich môže vyskúšať každý: „Celý tento sektor je už natoľko rozvinutý, že nezáleží na tom, či ste vývojár, umelec, ekonóm, podnikateľ alebo študent, ktorý nevie, čo so svojím voľným časom. Kryptomeny umožňujú všetkým, aby si v nich našli presne to, čo potrebujú,“ vysvetľuje. 

„Kryptomeny si získavajú stále väčší priestor po celom svete a je takmer isté, že sa im v budúcnosti nevyhne nikto,“ tvrdí Dávid Kokavec. Zdroj foto: Kryptotrejder

Aby ste mohli obchodovať s kryptomenami, potrebujete len čas a základné vzdelanie v tejto oblasti. Práve toto vzdelanie mnohí podceňujú. „Pri obchodovaní by ste mali mať jasný plán predtým, ako vstúpite do akéhokoľvek obchodu. Kedy a prečo nakupujete? Kedy chcete predať a kde máte nastavený Stop-Loss? Toto všetko sú otázky, ktoré si musíte zodpovedať predtým, ako chcete vstúpiť do obchodu. Pokiaľ to niekto chce brať vážne, aj vďaka Kryptotrejderu sa to naučí oveľa jednoduchšie ako v minulosti,“ hovorí Dávid Kokavec. 

Ľudia majú často pocit, že je to jednoduché ako denné sledovanie Facebooku či tvorenie videí na TikToku. To ale nie je pravda. Často hazardujú s veľkým množstvom kapitálu, o ktorý nemôžu prísť. Tento hazard môžeme svojím spôsobom prirovnať skôr ku gamblingu ako k obchodovaniu. Pri investovaní je v rámci bezpečnosti najpodstatnejšie najmä správne uchovávanie kryptomien externe mimo búrz. Rovnako netreba hazardovať s projektmi ako Shiba Inu či Dogecoin, ale zamerať sa hlavne na pridanú hodnotu, ktorú môžu kryptomenové projekty priniesť do sveta. „Pokiaľ ste v týchto veciach opatrní, tak je investovanie do kryptomien oveľa bezpečnejšie, ako sa môže na prvý pohľad zdať,“ hovorí Dávid Kokavec.

Akadémia pre nadšencov kryptomien

Kryptotrejder.sk vytvoril akadémiu, ktorá každého potenciálneho kryptoobchodníka naučí, ako s kryptomenami obchodovať bezpečne a s rozumom. „Som presvedčený, že obchodovať s kryptomenami sa dokáže naučiť každý a akadémia mu v tom môže pomôcť,“ tvrdí Dávid Kokavec. Tým, ktorých zaujíma investovanie do kryptomien, analytici predstavia projekty s fundamentálnou hodnotou a naučia ich, ako sa v nich orientovať a nájsť ich po vlastnej línii. „Okrem toho má každý neustály prísun noviniek a informácií z tohto sveta vo forme článkov, krátkych tweetov či videolekcií. Akadémia Kryptotrejderu ponúka všetko, čo pravý kryptomenový fanúšik jednoducho potrebuje,“ uzatvára Dávid Kokavec.