30. marca 2021

Česká vývojárska firma Bootiq neprestáva rásť. Počet jej zamestnancov sa v posledných dňoch zvýšil o štyridsať a firma už má viac ako 400 vývojárov. Teritoriálne sa rozrástla napríklad do Viedne a Londýna a stala sa zlatým partnerom pre technologické riešenia od českej firmy Kentico.

Nejde však o organický rast, Bootiq kúpil majoritu v brnianskej digitálnej agentúre Bluesoft, ktorú v roku 2009 založili Jiří Barbořík a Jakub Hanák. Celý obchod financoval vlastník Bootiqu – investičná skupina Intefi vedená Lukášom Novákom.

„Akvizíciou Bluesoftu sa rozširujeme nielen o ďalší skvele zohratý tím špičkových expertov, ale zároveň posilňujeme svoje kompetencie v implementácii riešení od spoločnosti Kentico,“ hovorí šéf Bootiqu Marcel Červený, ktorý sa počas marca stal aj jedným z troch nových konateľov Bluesoftu.

Dnes dosahuje brnianska firma takmer 40-miliónový obrat (1,5 milióna eur) a medzi jej zákazníkov patrí napríklad Sazka, Czechinvest, Carlsberg alebo už spomínané Kentico.

Hodnotu akvizície nezverejnili, celková valuácia Bluesoftu však po uzavretí transakcie presiahla 100 miliónov korún (3,8 milióna eur). Z toho vyplýva, že cena za väčšinový podiel firmy sa pohybuje v desiatkach miliónov korún. Minoritné podiely Bluesoftu si rozdelili jeho zakladatelia Barbořík s Hanákom.

Reklama

Investícia v Košiciach

Skupina InTeFI je v posledných týždňoch pri chuti, v marci napríklad kúpila za 30 miliónov eur majoritu v Cassovar Business Centrum, čo je najväčšie bizniscentrum na východe Slovenska.

Pohltenie Bluesoftu prináša Bootiqu okrem rastu počtu zamestnancov aj expanziu na nové trhy a spomínané dôležité partnerstvo so spoločnosťou Kentico podnikateľa Petra Palasa.

Kentico je moderný content management system (CMS) na vytváranie a správu webových stránok, online obchodov, intranetov a komunitných stránok. Výhodou platformy je, že nie je závislá od dodávateľov, čo dáva firmám veľkú flexibilitu a možnosť migrovať projekty podľa potreby.

A práve brniansky Bluesoft je jednotkou na českom trhu v nasadzovaní tohto systému. „Vďaka tomu, že sme teraz súčasťou veľkej skupiny, vidíme príležitosť nielen na rozširovanie totho riešenia medzi ďalších klientov, ale aj na doplnenie doterajších služieb o ďalšie technológie dodávané v rámci Bootiqu,“ hovorí šéf a spoluzakladateľ Bluesoftu Jiří Barbořík.

Článok pôvodne vyšiel na Forbes.cz, autorom je Jan Strouhal.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?