Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
11. júna 2020

Pandémia donútila mnoho nedobrovoľne zatvorených kamenných prevádzok presunúť sa do online prostredia. To čo sa inak dlho plánuje, vyrába, testuje a dolaďuje, museli firmy stihnúť v priebehu dní či týždňov. Hoci sú už prevádzky opäť v relatívne normálnom chode, novovybudované online predajné kanály rozhodne nie sú na škodu. Internet však má svoje špecifiká a zaužívané pravidlá, s ktorými sa treba v začiatkoch popasovať. ČSOB sa preto rozhodla podnikateľom pomôcť s presunom podnikania do online priestoru.

Bezkontaktné alebo online platby

Za veľa vecí ľudia platia online, vopred a bez obáv. No niekedy je pre nich lepšie platiť až pri preberaní tovaru, keď všetko dorazí v poriadku. Najmä pri drahších položkách je platba kartou omnoho pohodlnejšia, zákazník si nemusí vyberať veľkú hotovosť a platba kartou prebehne za pár sekúnd. ČSOB ponúka možnosť zadovážiť si platobné terminály na skúšku, na 4 mesiace bez poplatkov a provízii alebo na 6 mesiacov bez poplatkov. Ak je platobný terminál iba dočasným riešením, je tu možnosť krátkodobého prenájmu a to opäť bez poplatkov a s bezplatným príslušenstvom.

Pohodlné a najmä bezpečné online platby v e-shope rozbehnete vďaka platobnej bráne WebPay. Online platby je možné prijímať aj bez e-shopu, prostredníctvom tzv. push platieb – obchodník pomocou platobnej brány vytvorí platobný odkaz, ktorý pošle zákazníkovi e-mailom a on po kliknutí naň vie za tovar pohodlne zaplatiť. 

Zdroj infografiky: Archív ČSOB

Online biznis kurzy

Online prostredie má svoje špecifiká, a preto je najlepšie podrobne sa s ním oboznámiť a naučiť sa, ako sa cez neho najlepšie predáva. „Digitálny marketing zohráva v dnešnej dobe veľmi výraznú úlohu vo zviditeľňovaní aktivít ľudí či subjektov. Preto chceme podnikateľom okrem riešení na mieru poskytnúť aj prvotriedne poradenstvo. Tentokrát v podobe online kurzov od tých najpovolanejších v oblasti predaja cez internet,“ hovorí Mária Horváthová, riaditeľka Odboru komunikácie ČSOB.

Tí najlepší online marketingoví experti z platformy Learn2code pre podnikateľov pripravia osobnú diagnostiku a následne odporučia digitálne kurzy, ktoré ich v online biznise posunú vpred. „Digitálna transformácia prebieha na trhu už niekoľko rokov a vyhrajú tí, ktorí sa budú vedieť čo najskôr prispôsobiť novému správaniu zákazníkov. Internet ponúka obrovské príležitosti, stačí sa zorientovať a stanoviť si konkrétne kroky ako predávať svoje produkty online, pričom radi podnikateľom pomôžeme,“ dodáva  Radovan Debnár, CEO Learn2Code.

Okrem riešení na mieru a online kurzov, vďaka ktorým môžete svoj biznis preniesť do online prostredia, ČSOB aktuálne poskytuje aj preklenovacie úvery z programu COSME Covid-19 a InnovFin Covid-19 s garanciami Európskeho investičného fondu. V procese prípravy sú aj preklenovacie úvery so zárukou Slovak Investment Holding. Viac sa o nich dozviete na www.forbes.sk v článkoch ČSOB v rámci sekcie „Reštart“.