6. decembra 2017

Na záver roka sme si pre vás pripravili výnimočný darček. V decembrovom čísle vám predstavíme osobnosti roka 2017 podľa magazínu Forbes. Stali sa nimi majitelia slovenskej antivírusovej spoločnosti Eset.

V troch príbehoch sme pre vás spísali kroniku ich doterajšieho úspechu. Rozpovedia vám o ich začiatkoch, o radikálnej zmene, ktorou prešli v 90. rokoch a o expanzii do zahraničia, ktorá z Esetu spravila globálnu firmu.

Eset oslavuje tridsiatku. Ako sa dostali z nuly na 2,8 miliardy (retro galéria)

December je čas, kedy všetci trochu bilancujeme a o niečo viac myslíme aj na iných. V špeciálnej téme venovanej filantropii prinášame nové pohľady ako premýšľať o pomáhaní.

Reklama

Príbeh prvý: Ako sa to všetko začalo

Eset sa rozbehol na historických počítačoch a ochote riskovať, keď jeho zakladatelia pochopili, že schopnosti vedia využiť lepšie v podnikaní než v zamestnaní. O začiatkoch aj súčasnosti firmy v rozhovore hovoria dvaja z pôvodných tvorcov Esetu Peter Paško a Miroslav Trnka.

Tváre z obálok sa stretli na jednom mieste. Vyberala sa top osobnosť roka

Na nikoho sa nevyhovárať

Dlhoročný šéf financií Esetu a tretí zo zakladateľov firmy Rudolf Hrubý je pôvodne teoretický kybernetik. Aj on sa musel naučiť porozumieť ľuďom a tiež peniazom.

Príbeh druhý: Heuristika

Dvomi mladšími spolumajiteľmi Esetu sú generálny riaditeľ firmy Richard Marko a jeho dlhoročný spolupracovník Maroš Grund. V druhom príbehu hovoria o radikálnej zmene, ktorú do firmy priniesla ich heuristická technológia.

Príbeh tretí: Expanzia

Ako posledný z dnešných majiteľov prišiel do Esetu Anton Zajac. V roku 1998 stál pri expanzii, ktorá z Esetu spravila globálnu spoločnosť.

Doktorka filantropie

O tom, ako byť lepším individuálnym filantropom a aké otázky si klásť na individuálnej filantropickej ceste, sme hovorili s Laurou Gassner Otting, zakladateľkou konzultačnej spoločnosti Nonprofit Professionals Advisory Group.

 

Kamera, klapka, Fendi

Madonna ako Evita Perón, Michelle Pfeiffer v Scorceseho Veku nevinnosti. Slávne filmy Felliniho i Viscontiho. Spája ich jediná značka. Kostýmy vytvorilo Fendi. Rímsky módny dom oslavuje spoluprácu s filmom výstavou.