Rýchle fitko

Matej Varhalík biznis s fitnescentrami v Perthe takmer položil, no po sérii šťastných udalostí ho dokázal postaviť na nohy, rozšíriť na viac ako desiatku pobočiek a získať ako strategického investora jednu z najbohatších rodín sveta. A popritom sa ešte preslávil v austrálskej televízii.

Memento polámanej vrtule

Polámaná vrtuľa z lietadla zavesená na stene za stolom šéfa a pod ňou nápis: „Neopakuj často situácie, v ktorých si mal viac šťastia ako rozumu.“ Keď ostal ako 19-ročný s 200-tisícovou „sekerou“, s podnikaním nesekol. Vydavateľstvo CBS vybudované okolo maľovaných máp tvrdohlavo rozbehol v roku, ktorý sa označuje za ten, keď papierovým mapám odzvonilo.

Zlaté makrónky

Francúzsky pekár Francis Holder vybudoval miliardový biznis v odvetví chleba a cukroviniek vďaka tomu, že zmiešal americkú priemyselnú výrobu s tradičnými francúzskymi postupmi. Predáva milióny makrónok boháčom na Madison Avenue aj masám v McDonalde. Patrí mu pekárenský gigant Paul i luxusné cukrárne Ladurée.

Dobro došli

Čoraz viac Slovákov ma v chorvátskych prístavoch svoje lode, nakupuje tu nehnuteľnosti, podniká alebo plánuje podnikať. Druhý domov tu našla aj Monika Sunara, majiteľka realitnej kancelárie, ktorá Chorvátsko opisuje ako krajinu rôznych svetov, v ktorej je dobré si vopred dobre premyslieť, do čoho a ako investovať, aby ste na Jadran nezanevreli.