A kto ovplyvňuje vás?

Rebríček 20 Slovákov, ktorí vedia najviac ovplyvniť naše nákupné či cestovateľské správanie.

Cezhraničná energia

Jeden z príkladov, ako Vica Kerekes nakladá so zarobenými peniazmi, je nasledujúci: V podstate si kupuje čas, aby niekoľko mesiacov nemusela pracovať. Vo svojej profesii sa nikam neponáhľa, ale verí, že už stabilne bude herečkou pre väčší trh. Uspela na Slovensku, v Česku aj v Maďarsku a najnovšie si zahrala aj v hollywoodskom filme.

Stávkovanie: banka či softwarehouse

Už 28 rokov sú Otto Berger a jeho syn Roman na čele slovenského stávkovania. Po prvý raz spolu rozprávajú o postupnej výmene generácií a novom podnikaní Niké, najväčšej slovenskej rodinnej firmy.

Virtuálne reálne milióny

Beat Saber je najúspešnejšia hra pre virtuálnu realitu na svete. A stoja za ňou dvaja Slováci, spolužiaci z Popradu Ján Ilavský s Vladimírom Hrinčárom, ktorí ju naprogramovali, a Čech Jaroslav Beck, ktorý ju vytiahol manažérsky aj hudobne.

Nad Tatrou sa blýska

Mohla to byť ikona 60. rokov. Projekt Tatry 603X so slovenským rukopisom však v roku 1967 zastavili. Slovenské múzeum dizajnu v spolupráci s pôvodným dizajnérom modelu Jánom Cinom smerujú k prototypu po polstoročí. Prvý model luxusnej retro Tatry osvietia blesky fotoreportérov už túto jeseň.