Hviezda menom Heco

Rok študoval ekonómiu, hrá na klavíri, investuje do nehnuteľností, ale na sto percent sa venuje jedinej veci – futbalu. Neplašil sa, za úspechmi šiel postupnými krokmi a pred tridsiatkou, po prestupe do Newcastle United, sa Martin Dúbravka vypracoval na jedného z najlepších brankárov anglickej Premier League.

Serenino eso

Najlepšia športovkyňa všetkých čias sa rozhodla pretaviť svoju hru a meno do startupového investovania a venture podnikov. A podarilo sa jej nájsť model, s ktorým prehrá len ťažko.

Z Bánoviec do sveta

Rodinná nábytkárska spoločnosť Idona funguje už 30 rokov. Interiéry na mieru dodáva pre prestížne hotelové siete a inštitúcie v západnej Európe.

Nebotyčné ambície

Z Trenčína do Afriky, Ameriky a najnovšie aj do Číny. Ak by sme chceli opísať cestu dvoch kamarátov, niekdajších spolužiakov z gymnázia Júliusa Beritha a Pavla Grmana v úplnej geografickej skratke, znela by asi takto. Ale bola by to škoda – lebo aj odbočky či nečakané zastavenia robia ich „cestovanie“ biznisom s leteckými simulátormi zaujímavým a posunuli ich spoločnú firmu Virtual Reality Media (VRM) novým smerom.

50 rokov na Mesiaci

Pri príležitosti 50. výročia pristátia človeka na Mesiaci sme doplnili fotografie z archívu NASA menej známymi príbehmi, ktoré predchádzali tejto veľkej udalosti a ktoré prišli po nej.