Pani Lucerny

Sedíme v kancelárii majiteľky jedného z najväčších palácov v Prahe. Kedysi sa venovala kybernetike, dnes svoj čas delí medzi Lucernu a vlastnú ekofarmu. Dagmar Havlová, za slobodna Ilkovičová, rozpráva o živote, ktorý takmer celý prežila v spoločnosti elít. Občas sa usmeje, párkrát má však v očiach slzy. Sú totiž miesta, keď z jej príbehov zamrazí. A nesúvisia s jej cestami do Antarktídy, ktoré ju veľa naučili. Rodáčka z Bratislavy a manželka staršieho brata Václava Havla Ivana hovorí o živote v disente, napätých vzťahoch v slávnej rodine či o súdnych ťahaniciach o Palác Lucerna.

Kóderka v New Yorku. Dievčatá, poďme do IT

Keď prišla Martina Šturdíková na jednu z prvých prednášok o programovaní, spolužiak jej povedal, že je v nesprávnej triede. Nebola. Počítače si zamilovala už ako 12-ročná a túto vášeň znovu objavila počas štúdia v Amerike. Dnes pracuje ako výkonná riaditeľka pre technológie jednej z najväčších bánk sveta JPMorgan Chase & Co.

Rebríček TOP žien v biznise 2019 (3 v 1)

Jednou z najpodstatnejších súčastí májového čísla je rebríček Top ženy 2019. Vlastne, tri rebríčky. Popri top manažérkach, ktoré spravujú miliónové aktíva a nezriedka šéfujú tisíckam zamestnancov, v časopise nájdete aj podnikateľky, ktoré vlastnia jedny z najväčších firiem na Slovensku a startupistky, ktorých inovácie priťahujú pozornosť domácich i zahraničných investorov. Jednou z nich je napríklad Andrea Žitná zo startupu Elvie, ktorý sa zaoberá ženským zdravím.

Ukážeme vám budúcnosť

Dominik Balogh a Pavel Serbajlo, slovensko-českí mladíci, ktorí pred šiestimi rokmi predali firmu za asi 11 miliónov, sa znova na podnet dlhoročného priateľa Mariána Zákutného nadchli pre nový biznis. Prišli s nápadom, ako zlepšiť zážitok z videokonferencií po celom svete. Po roku vývoja má ich nová firma so sídlom v Kalifornii investície za niekoľko miliónov dolárov.

Vikingská sága na Dunaji

Ako 76-ročný má nórsky miliardár Tor Hagen za sebou dlhú cestu: z poradenskej spoločnosti McKinsey odišiel šéfovať výletnej lodiarskej spoločnosti, dostal padáka, prerobil milióny, prežil rakovinu a po päťdesiatke vybudoval obrovský biznis vďaka tomu, že od ruských boháčov kúpil pár riečnych lodí a poslal ich na Rýn a Dunaj.