Trénerka

Trénovanie (ženského) basketbalu je nielen o stratégiách, kondičke a správnej životospráve. Natália Hejková, ktorá má ako trénerka tituly z olympiády aj z majstrovstiev Európy (plus množstvo trofejí z klubových súťaží v rôznych krajinách) rozpráva, ako zvládať rôzne individuality a emócie v tíme. Jej recept môže byť dobre použiteľný, aj keď práve nie ste na palubovke.

Raketové ženy

V pozadí nedávno oznámeného veľkého obchodu, v ktorom sa úspešný slovenský startup Exponea venujúci sa digitálnemu marketingu stal súčasťou amerického Bloomreachu, boli nielen silní muži (CEO startupu Peter Irikovský a jeho najväčší investor, miliardár Ivan Chrenko). Veľkú úlohu v ňom hrá aj prevádzková šéfka Uršula Kráľová, skúsená manažérka a jednotka tohtoročného rebríčka top slovenských startupistiek. A nie je jediná.

Navigátor

Michal Štencl rozbehol pred rokmi aj vo svete úspešnú navigáciu Sygic. Tentoraz sme s ním však nehovorili o tom, kam smeruje tento projekt, ale o tom, kam by nasmeroval krajinu. Jeho odporúčaný itinerár? Tam, kam sa iní neodvážia. Lebo len tak sa ako malá krajina v strednej Európe môžeme presadiť.

Miliardové plány

Popri všetkých správach o koronavíruse, (ne)očkovaní či vládnych rozporoch zaniká veľmi podstatná a veľmi aktuálna téma: ako Slovensko plánuje využiť miliardy, ktoré majú do krajiny prísť z Európskej únie. Forbes sa o nej porozprával s ľuďmi, ktorý Plán obnovy zastrešujú.

Kryptománia

Nevyhli sa jej bežní ľudia (tiež takých poznáte?), ale už ani veľké svetové korporácie. Čoraz viac z nich sa necháva vtiahnuť do sveta bitcoinu a ďalších kryptomien – a do sveta technológie blockchainu, ktorá má potenciál zmeniť množstvo odvetví. Prečítajte si, čo ich na tom láka. Ako bonus prinášame zoznam (dolárových) miliardárov, ktorí zbohatli vďaka tomu, že sa do tohto sveta ponorili včas a vedia v ňom plávať.

Chvála umeniu - tomu mladému

Bratislavská galéria Dot. Contemporary Art Gallery sa mladému slovenskému umeniu venuje obzvlášť pozorne. Jej majiteľka Zuzana Danková vám ukáže, ktoré mená stoja za pozornosť (a kúpu), ako ich objaviť a podporiť ich tvorbu.