Z New Yorku, s láskou

Ján Vilček odišiel z Československa s manželkou Maricou pred vyše 54 rokmi. Ako mladý slovenský vedec, ktorý si stihol urobiť meno v úzkej medzinárodnej komunite, našiel po emigrácii miesto na Newyorskej univerzite, ktorej je verný doteraz. Marica Vilček sa zas celý život venovala dejinám umenia, najskôr v Slovenskej národnej galérii, neskôr pôsobila viac ako tri dekády v Metropolitan Museum. Veda a umenie sa v ich životoch doteraz stále prepletajú. Vďaka úspešnej vedeckej kariére mohli Vilčekovci darovať 200 miliónov dolárov univerzite a stať sa uznávanými filantropmi a zberateľmi umenia v meste, ktoré sa stalo ich novým domovom.

EY Podnikateľ roka 2018

Tohtoročným EY Podnikateľom roka je Šimon Šicko, CEO a spolumajiteľ hernej vývojárskej spoločnosti Pixel Federation. Jeho príbeh je dôkazom toho, že tvrdá práca prináša ovocie. Prečítajte si aj príbehy a rozhovory s ďalšími finalistami súťaže, ktorí dokázali uspieť vďaka vytrvalosti.

Hotelier z hlavného mesta sveta

„Mám najlepší výhľad v New Yorku!“ vyhlási 72-ročný hotelový magnát Henry Kallan, majiteľ medzinárodnej siete butikových hotelov Library Hotel Collection, ktorý tam žije od roku 1968, keď opustil Československo. Predtým, ako sme sa vyviezli na 38. poschodie bytu na Madison avenue, sme čakali v lobby na pokyn uhladeného portiera, ktorý slovenského milionára zdraví srdečným zvolaním „Henry!“

Cisár Karl

Karl Lagerfeld sa stal legendou už počas svojho života. Kreatívny riaditeľ módnych domov Fendi a Chanel sa však zďaleka nevenoval len navrhovaniu šiat.