Dobyvatelia nového sveta

Stretli sa pred rokmi v Oxforde. Kým Peter Ondrúška a Lukáš Platinský študovali robotiku, Andrej Pančík zakladal a predával multimiliónové startupy. V októbri 2018 k nim pribudol ďalší veľký exit. Zakladatelia Blue Vision Labs rozprávajú, ako za dva roky v utajení vybudovali systém, ktorý dostal zdieľanú rozšírenú realitu do bežných smartfónov a za ktorý im Lyft zaplatil takmer sto miliónov dolárov.

Týpek

Emigroval krátko pred revolúciou, drel v rafinérii v Kanade a napokon sa stal medzinárodne oceňovaným fotografom. Meno si urobil spravodajskými snímkami, ale roky strávil v Hollywoode pri celebritách a červených kobercoch. Slovák Joe Klamar, člen top tímu Agence France Presse, fotí netuctovo, a tak aj rozpráva.

Z nuly na dvojku

Práve v čase, keď väčšina zľavových portálov na českom trhu krachovala, sa dvaja 22-roční kamaráti rozhodli založiť ďalší. Nielenže prežili, ale bez pôžičky či investora vybudovali firmu s tržbami vyše 15 miliónov eur a stali sa dvojkou na českom trhu.

Nový šarm Microsoftu

Už ho takmer odpisovali ako neschopného prispôsobiť sa. Microsoft však opäť lieta pri hviezdach. Tajomstvo jeho šéfa Satyu Nadellu: kultúrny reset, ktorý spustil padacie mosty do tejto softvérovej pevnosti a cloud, cloud, cloud.

Budúcnosť vína? Možno je ňou návrat do minulosti

Bordeaux à la Amoreau: už viac ako 400 rokov dorába táto rodina svoje vína v dedinke na okraji regiónu Bordeaux. Château Le Puy je vinárstvo natoľko svojrázne a tvrdohlavo staromódne, až sa zdá, že by mu vďaka tomu mohla patriť budúcnosť.