Komorník pod novou značkou

Príbeh Slido, firmy, ktorá sa presadila vo svete konferencií ako online riešenie na lepšiu a efektívnejšiu komunikáciu účastníkov a mení aj spôsob, akým si ľudia vymieňajú informácie vo veľkých firmách, sa tento rok opäť posunul. Jeho zakladateľ Peter Komorník spolu s ďalšími investormi firmu predali americkému koncernu Cisco. Ľudia vo firme aj Komorník sám však pokračujú v ďalšom budovaní produktu, ktorý už využil aj Elon Musk. Komorník reprezentuje generáciu slovenských zakladateľov medzinárodne úspešných startupov a je našou Osobnosťou roka.

Veľmi osobná investícia

Manželia Vlčkovci (Ondřej je šéf globálne úspešnej českej antivírusovej spoločnosti Avast a jeho manželka Katarína, pochádzajúca z Bratislavy, je lekárka) sa s plným nasadením pustili do podpory detskej paliatívnej starostlivosti. Na tento účel vyčlenili 1,5 miliardy českých korún (takmer 60 mil. eur), najväčšiu sumu v dejinách českej dobročinnosti. Vo veľkom rozhovore rozoberajú, ako k tejto aktivite pristupujú.

Zmiešané pocity

Slovák Tomáš Halgaš vytvoril s kamarátom z Oxfordu Nickom D’Aloisiom (ten už ako 17-ročný predal svoj prvý startup za 30 miliónov dolárov) četovaciu aplikáciu Sphere zameranú na komunity ľudí rôznych záujmov. V októbri prišla správa, že ju predali Twitteru a začlenili sa aj s tímom 20 ľudí pod globálnu sociálnu sieť. Halgaš vo veľkom rozhovore hovorí nielen o tomto kroku, ale aj o budúcnosti sociálnych médií a vzťahu k digitálnemu svetu.

Milota a jej fotografie

Milota Havránková je legendárna slovenská fotografka a pedagogička. V Galérii mesta Bratislavy v novembri na vernisáži novej výstavy hovorila s redaktorkou Martinou Jurinovou nielen o tom, čo robí fotku dobrou.

Kam budeme cestovať

Zatiaľ to na výraznejšie uvoľnenie cestovania nevyzerá, no budúci rok už môže priniesť zmenu, odkazujú z vyhľadávačov leteniek Pelikan a Kiwi. Dúfajú v otvorenie žiadaných ázijských destinácií i ostrovov v Karibskej oblasti. Druhý, zimný pohľad na cestovanie, prináša náš decembrový prehľad najväčších slovenských lyžiarskych stredísk a toho, ako sa pripravujú na sezónu – o ktorej dúfajú, že bude.