Startup na pomoc seniorom a Slovák, ktorý ho rozbiehal

Nájsť ošetrovateľa pre svojich blízkych je vďaka britskému startupu Cera Care úplne jednoduché. Nečudo, že si tento startup, ktorého prvé riadky kódu vytvoril slovenský spoluzakladateľ Martin Očenáš, vyslúžil veľa pozornosti od britskej vlády aj médií. Nehovoriac o investoroch, ktorí doň naliali už viac ako 90 miliónov dolárov.

Počúvajte olympijského víťaza: Deti sa musia hýbať

Matej Tóth, olympijský víťaz v chôdzi na 50 kilometrov, upozorňuje, že deťom, pre ktoré je telesná výchova jediným zdrojom pohybu, musíme poskytnúť šancu, aby si aspoň trochu zacvičili. Pretože zdravé deti sú úplným základom toho, aby krajina mohla byť v budúcnosti úspešná. Tóth preto pripravil program, ako na to.

Musíme pridať, a to poriadne

Eva Stejskalová je spoluzakladateľka a jedna z výkonných riaditeľov firmy MicroStep, ktorá vyvíja a vyrába rezacie CNC stroje. Ako sa pozerá na slovenskú schopnosť prinášať konkurencieschopné priemyselné inovácie? „Ak chceme prosperovať, musíme výrazne pridať, všetci okolo sú oveľa ďalej vpredu,“ odkazuje.

Plzeň a muž, ktorý ju stelesňuje

Je treťou generáciou Berkovcov, ktorí pracujú v Plzeňskom Prazdroji. Emeritný vrchný sládok pivovaru Václav Berka rozpráva o histórii svetoznámeho ležiaka, o príbehoch z kultových českých pivární aj o trendoch na pivnej scéne.

Tak sa predveď, Slovák

Juraj Červenák sa presadil ako autor historickej fantasy, ročne sa predá až 50-tisíc jeho kníh, najviac na českom trhu. Patrí tak medzi najúspešnejších slovenských spisovateľov. Vedeli ste, že prvé roky aj písal v češtine? V Česku sa tiež často odohrávajú jeho knihy vrátane zatiaľ poslednej, ktorá sa vracia do Plzne v čase, keď tam sídlil cisár Rudolf II.