Osobnosť roka Zuzana Čaputová

Kam smeruje Slovensko? Kto dostane poverenie na zostavenie vlády po voľbách? Prečo musíme v ochrane planéty konať teraz? Vo veľkom rozhovore v doteraz najrozsiahlejšom vydaní magazínu Forbes osobnosť roka podľa magazínu Forbes prezidentka Zuzana Čaputová odkrýva svoju cestu do paláca, prvé skúsenosti v rámci svojej funkcie i plány do budúcnosti.

„Slovensko stojí na križovatke a musíme spraviť všetko preto, aby sa nádej nepremrhala,“ hovorí prezidentka Čaputová. A tiež dodáva, že keď sa zaoberáme sebou, máme problém, ale keď sa zaoberáme inými, máme zmysel života.

Dozviete sa tiež, kde prezidentka zbiera energiu, prečo verí v obrodu súdnictva i to, ako sa jej darí držať hlavu v oblakoch a nohy pevne na zemi.

Na trase Bratislava – Berlín

Dvaja spolužiaci Dominik Brichta a Peter Both sa počas štúdia na vysokej škole vo Viedni rozhodli založiť e-shop electronic-star s elektronikou (obaja sú členovia rebríčka Forbes 30pod30).

Ich firma rástla postupne. Z obratu 1,4 milióna eur v roku 2013 na očakávaných 33 miliónov v roku 2019. A tento rok uzavreli so svojimi nemeckými partnermi veľký deal. Firma mení názov na Berlin Brands Group, stredná a východná Európa zostáva pod jej správou a obaja mladíci sa stali akcionármi v celom holdingu.

Google, Eset a miliardy používateľov

Najúspešnejšia slovenská globálna spoločnosť Eset už nejaký čas pomáha jednej z najväčších firiem sveta Google chrániť užívateľov jej internetového prehliadača Chrome pred malvérom. Teraz sa spolupráca rozširuje aj na Google Play, obchod s mobilnými aplikáciami pre smartfóny a tablety bežiace na Androide. Čo Eset vlastne s Googlom robí, prezradí CTO spoločnosti Juraj Malcho.

Stomiliardový muž Bernard Arnault

Meno Arnault možno nie je všeobecne známe tak ako Gates či Bezos. Tento muž však patrí do trojky najbohatších ľudí sveta a najmä jeho značky a biznisy dvakrát predstavovať netreba: Louis Vuittone, Moët & Chandon, Fendi, Dior a najnovšie i takmer 200-ročná americká ikona Tiffany. Exkluzívne pre Forbes prezradil, ako svoje impérium vybudoval a aké plány má do budúcnosti.

Film je džungle, přátelé

Jeden z najoceňovanejších slovenských režisérov Marko Škop (Iné svety, Eva Nová, Nech je svetlo) otvorené hovorí, ako sa podarilo prebrať slovenský film z kómy zo začiatku 21. storočia, koľko stojí natočenie celovečernej snímky i o tom, že už ani na sneh v Oravskej Lesnej sa nedá spoľahnúť.