Dva svety Franka Lowyho

Čerstvý deväťdesiatnik sir Frank Lowy, ktorý pochádza z Fiľakova, doteraz prežil veľmi dramatický i činorodý život. Ako židovský chlapec musel za vojny z krajiny utekať, no Austrália, kde sa ocitol, mu poskytla nové príležitosti. A on ich dokonale využil. Vďaka sieti obchodných centier, ktorú rozšíril nielen tam, ale aj v zámorí, sa stal najbohatším mužom kontinentu s majetkom počítaným v miliardách dolárov. Firmu pred pár rokmi predal, teraz sa venuje hlavne filantropii. A futbalu, ktorý je jeho celoživotnou vášňou.

Čo nám napísali osobnosti z obálok

Eichler, Kohútiková, Trnka, Berger, ale aj Dangl, Vinczeová či Chára… Oslovili sme tucet osobností z našich obálok, aby nám napísali, ako vidia a prežili uplynulú dekádu a čo ich naučila do ďalších rokov. Samozrejme, všetkých sa dotkla súčasná koronakríza. No viacerí sa podelili aj s optimistickejšími ideami či novými skúsenosťami. Viete, kto sa napríklad naučil piecť domáce bagety?

Diamanty biznisu

Každoročne vo Forbese oceňujeme v spolupráci s EI menšie, no rýchlorastúce firmy zo všetkých kútov Slovenska. Pozrite si, kto sa dostal medzi Diamanty slovenského biznisu tentokrát. Z nich bližšie predstavíme bratislavský Vnet, príbeh troch kamarátov, ktorí zo svojho startupu založeného v časoch, keď to ešte nebolo populárne slovo, vybudovali dôležitého hráča medzi prevádzkovateľmi dátových centier.

Chrenkov Factcool to otočil

Najbohatší Slovák Ivan Chrenko, ktorý je predovšetkým rozhodujúcim vlastníkom developerskej skupiny HB Reavis, má aj iné biznisové záujmy. Investoval do viacerých startupov, ktoré chcú rásť vďaka šikovnému využívaniu nových technológií. Jedným z nich je aj e-commerce firma Factcool. To, čo možno vlani vyzeralo na zlú investíciu, teraz prejavuje svoj potenciál. Nedávna história trenčianskeho startupu ukazuje, že aj nepriaznivý vývoj sa dá otočiť, keď to do rúk zoberú správni ľudia.

Príbeh pána Netflixu

Rozpínavá streamingová služba Netflix sa už dostala aj do mnohých slovenských obývačiek. Čas karantény jej praje. No nielen ten. Príbeh jej šéfa a spoluzakladateľa Reeda Hastingsa je rovnako fascinujúci, ako je úspešná jeho firma, ktorej sa už právom obávajú aj veľké filmové spoločnosti.