Najbohatší Slováci

V priemere má 370 mil. eur, ide o muža – päťdesiatnika a jeho majetok postupne rastie. Takto vyzerá tohtoročný rebríček najbohatších Slovákov. Ak sa naň pozrieme cez priemerné čísla

Sladké milióny

Keď mu spomenieme, že budeme hovoriť o peniazoch a o svete bohatých ľudí, smeje sa, že sme na správnej adrese. Pavol Jakubec spolovice vlastní najväčšieho tunajšieho výrobcu cukroviniek I.D.C. Holding. Vždy má aj niekoľko sólo projektov a tento rok je nováčikom v rebríčku najbohatších Slovákov.

Obchod za 100 miliónov

“Nerobili sme to pre peniaze,” odpovedá opakovane Jozef Képesi, rodák z Dunajskej Stredy a spoluzakladateľ predajcu leteniek Kiwi.com, na naše otázky o veľkom obchode s americkým fondom General Atlantic.

Každému jeho robota

Rumunský programátor Daniel Dines vybudoval UiPath, svetovú technologickú firmu s aktuálnou hodnotou 7 miliárd dolárov. Virtuálne roboty vypustil na čiernu kancelársku prácu vo firmách a stal sa tak prvým miliardárom v softvérovej robotike.

Majstri ohňa a kuchyne

Biznisový príbeh rodiny Gašperovcov sa opiera o skúšky požiarnej odolnosti stavebných výrobkov. Ich firma Fires má klientov z 30 krajín sveta, ale známejší je dnes ich druhý projekt. Reštaurácia Gašperov Mlyn.

Jachtári sú špeciálny druh

Vladimír Porvazník oboplával svet na svojej jachte Civetta II. “Jachting ma mení, dúfam, že k lepšiemu.”