Žiadne béčka

Dvojica bývalých profesionálnych hokejistov, ktorá je dnes známa z podcastov, televíznej relácie i z reklám ako Boris & Brambor, v titulkovom rozhovore hovorí o tom, ako sa udiala ich nová kariéra. Aj v nej si pomáhajú návykmi zo športu: počúvajú ľudí, ktorí im hovoria, ako sa zlepšovať, sú vytrvalí – a hlavne uvoľnení.

Kráľ influencerov

Maroš Molnár vedie tohtoročný rebríček najvplyvnejších Slovákov na sociálnych sieťach. Hoci tie pre tohto známeho kondičného trénera nie sú prioritou, ako hovorí. No chápe, že cez Instagram vie ovplyvniť životy viacerých ľudí, ktorých nasmeruje k cvičeniu a zdravšiemu životnému štýlu.

Investorky

O viacerých oblastiach života sa stále hovorí ako o „man’s world“. Svet, kde prevažujú muži, je i investovanie – na strane tých, ktorí investujú, i tých ktorí im poskytujú investičné príležitosti. Štyri Slovenky si povedali, že je na čase to zmeniť, a založili investičný klub Lumus Investment Collective.

Ľadový kráľ

História biznisu je plná pozoruhodných osobností, geniálnych nápadov i neuveriteľných zvratov. O tom bude i naša rubrika Forbes History. Tentoraz sa v nej dočítate o „startupe“ Frederica Tudora, ktorý sa rozhodol, že v časoch, keď neexistovali chladiace zariadenia, zbohatne na obchode s ľadom. Spoiler alert – podarilo sa.

Lipa o Lasicovi, koncertovaní, festivale a vytrvalosti

Pripravuje 46. ročník Bratislavských jazzových dní, ak sa dá, koncertuje, nahráva nové skladby s mladými hudobníkmi. Jazzman Peter Lipa rozpráva, čo ho stále ženie, a spomína aj na svojho priateľa a najlepšieho textára Milana Lasicu.

Von z mesta!

Náš tradičný špeciál Made in Slovakia je tentoraz venovaný cestám a životu na vidieku. Ktoré trate ste ešte neprešli, ktoré vrcholy nezdolali, ktoré gastronomické vychytávky neochutnali? Prajeme príjemné objavovanie.