Ako sa kupuje Aupark

Boli sme tak trochu „lucky bastards“, spomenie so smiechom Ľubomír Šoltýs z Wood & Company pri rozprávaní o tom, ako vznikala rekordná transakcia na tunajšom realitnom trhu. V nej spolu s Tatra Asset Management získali za 450 miliónov eur prestížne bratislavské obchodné centrum Aupark. Dlho nebolo jasné, či sa obchod vznikajúci počas koronakrízy podarí. „Ale ako ma kedysi naučil jeden starý bankár v Londýne, kým transakcia trikrát ‘nezomrie’, veľká vec sa nenarodí,“ hovorí Šoltýs.

Rodina, víno, biznis

Vyštudovaní „ítečkári“ začali rodinné podnikanie na prahu Nežnej revolúcie. Manželia Chládekovci so synom Richardom rozbehli a vedú spoločnosť Corner SK, ktorá sa vypracovala na najväčšieho obchodníka s vínom na Slovensku. „Začali sme so špičkovými vínami v čase, keď nikto netušil, že by mohli byť predmetom obchodovania,“ spomínajú manželia.

Špeciál: Najbohatší ľudia sveta

Pandemický rok zvýšil počet miliardárov na svete o 660. Najbohatším zostal zakladateľ Amazonu Jeff Bezos, vypočítal podľa údajov z apríla tohto roka americký Forbes. Pozrite si, kto sú hlavní prenasledovatelia v súťaži o najvyššie pozície v rebríčku najbohatších ľudí sveta.

Pomsta bratov Winklevossovcov

Dvojičky Winklevossovci kedysi bojovali s Markom Zuckerbergom o autorstvo nápadu na Facebook (ako vieme, neúspešne). Teraz sa čerství bitcoinoví miliardári hotujú k útoku cez „budúcnosť peňazí“. Veria totiž, že tá je spojená s novými technológiami, ako je blockchain.

Stavitelia Hamšíkovci

Dlhoročný futbalový reprezentant Marek Hamšík sa postupne chystá – s pomocou svojho otca Richarda – na kariéru po futbale. Čo je jej súčasťou? Hamšík Winery, športová akadémia, skákacia aréna i opravovaný kaštieľ. Všetko blízko Banskej Bystrice.