Herečka a nádejná producentka

Janu Kovalčikovú, členku aktuálneho zoznamu 30 pod 30, pravdepodobne poznáte z televízie, divadla, internetu či z podcastov. No predstaviteľka veselých úloh má aj inú podobu: rozbieha produkčnú spoločnosť zameranú na ženy („v štýle Reese Witherspoon“) a chystaný seriál chce dostať do veľkých streamingových služieb.

Jednoduché mestá

Spoluzakladatelia startupu Simplicity Juraj Gago a Andrej Krúpa majú priamočiaru víziu: ich Simplicity má pomôcť zefektívniť a zatraktívniť komunikáciu medzi mestami a ich obyvateľmi. Nápad už realizačne dostali aj do niekoľkých amerických miest. Rozšíriť ho chcú však oveľa viac.

Na dvesto percent

Podnikateľ Milan Dubec má ďalšiu misiu. Po úspechoch, ktoré zažil s Azetom a Pokecom, mediálnom RingieriAxel Springeri či v developerských projektoch, chce uspieť aj so žilinskou programátorskou firmou GoodRequest. A ciele nemá spolu s jej CEO Tomášom Lodňanom len tak nejaké.

Akú hodnotu má značka Slovensko

O Slovensku vie vo svete len málo ľudí. Známy skúmateľ brandingu krajín a zostavovateľ ich poradia v tomto ukazovateli Simon Anholt hovorí, ako sa dá imidž krajiny zmeniť. V skratke – nie je to ľahké, trvá to a peniaze za tým nehľadajte.

Švarbová x Le Corbusier

Fotografka Mária Švarbová, ktorá sa aj vo svete stala známou vďaka sérii Swimming Pool, má veľké novinky. S novou sériou fotografií s iným motívom bude vystavovať v slávnej budove od brutalistického architekta Le Corbusiera. Ak aj nemáte cestu do Marseille, pozrite si fotky a prečítajte si, čo o ceste k Le Corbusierovi hovorí Švarbová.