21 tipov na bohatý rok
Upracte si vo financiách, zistite, kde míňate priveľa, investujte premyslenejšie. Ale tiež podnikajte v perspektívnych oblastiach, pozrite sa, ktoré odbory budú rásť a oplatí sa ich študovať, a ak ste úspešní, nezabudnite sa podeliť. Aj to nájdete medzi našim výberom odporúčaní, ako mať úspešnejší rok.
Príbeh Dedolesa

Jaroslav Chrapko, zakladateľ značky Dedoles, stavil zjavne na správneho koňa (presnejšie na škrečka). Značka, ktorá sa vyšvihla na veselých dizajnoch ponožiek – a hlavne megaúspešnej kampani so spievajúcimi a tancujúcimi hlodavcami – ďalej extrémne rastie. Ako sa zdá, úspech z domáceho trhu vie replikovať aj v zahraničí. Chrapko tam má veľké plány.

Ako sa predáva startup
Záver uplynulého roka priniesol správu o veľkom obchode (významom, vo finančnom vyjadrení ho žiadna zo strán nespresnila). Americká firma Cisco kupuje slovenský projekt Slido, ktorý umožňuje zapájať sa do virtuálnych diskusií účastníkom konferencií či firemných stretnutí. Zakladateľ Slido Peter Komorník porozprával, čo sa stane, keď vás kupuje globálny gigant.
CS duo na vlne

Dvojicu architektov zo štúdia Chybik + Kristof spája bývalá spoločná vlasť (Československo), štúdium na rovnakej škole (Brno) i túžba účelne a krásne meniť priestor okolo seba. Pozrite si, kde všade sa to Čechovi Ondřejovi Chybíkovi a Slovákovi Michalovi Krištofovi už podarilo.

Fenomén snehu a pásov

Skialpinizmus sa rozmáha medzi slovenskými športovými nadšencami už pár rokov. Táto sezóna poznačená nutnosťou sociálneho odstupu mu môže priať ešte viac. Choďte na to s rozumom, odporúča okrem iného slovenský reprezentant Jakub Šiarnik.