2. júla 2021

Národná rada SR schválila pozmeňujúci návrh, ktorá umožní ministerstvu financií vyhlásiť očkovaciu prémiu. Ľudia, ktorí presvedčia iných na očkovanie, môžu zase získať odmenu.  

„Úmysel je spustiť žrebovanie do dvoch či troch týždňov,“ oznámil na tlačovej besede minister financií Igor Matovič. Do lotérie o očkovaciu prémiu sa bude môcť prihlásiť každý dospelý občan, ktorý sa nechal zaočkovať.

Výšku prémie ešte spresní vláda, zároveň dohodne, či ju bude organizovať spoločnosť Tipos alebo priamo ministerstvo financií.

Do žrebovania sa môžu ľudia prihlásiť za každú jednu podanú dávku. Tí, ktorí sú očkovaní jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson budú za jednu dávku do lotérie prihlásený dva razy.

Ďalšie odmeny

Parlament zároveň schválil, že ten, kto presvedčí inú osobu na očkovanie v dátume od 1. júla do 31. októbra 2021, môže získať odmenu. Tá bude odstupňovaná podľa veku človeka, ktorému bude podaná vakcína, a to v sumách od 30 do 90 eur za jedného zaočkovaného. Jeden človek môže získať odmenu maximálne za 50 zaočkovaných.     

Reklama

Vláda sa týmito krokmi snaží zvýšiť záujem o očkovanie. V prípade pretrvávajúcej nízkej vakcinácie na Slovensku môže s rozšírením nákazlivejšieho delta variantu koronavírusu prísť tretia vlna pandémie.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?