27. novembra 2020

Nájsť vhodný darček pre niekoho, kto už vlastní loď či jachtu, môže byť ťažké. Ak máte neobmedzený rozpočet, inšpirujte sa týmito luxusnými hračkami, mnohé by ocenil aj Agent 007. Dámy poteší plávajúci ostrov, urobí s z nich na pláži hviezdy.

Batyskaf ako z bondovky

Luxusný batyskaf značky Project Neptune. Foto: tritonsubs.com

Projekt Neptune predstavili jeho autori v roku 2018. Na jeho vývoji a výrobe sa podieľali experti výrobcu luxusných ponorných plavidiel Triton a značka výrobcu športových automobilov Aston Martin, na ktorých jazdí 00… Veď viete kto.

Pilot a dvaja spolujazdci sa na tomto plavidle dokážu ponoriť do hĺbky 500 metrov pod morom rýchlosťou okolo deväť kilometrov za hodinu. Bezpečne usadení v najmodernejšom batyskafe si užijú nielen neskutočný výhľad, ale aj elegantný interiérový dizajn, ktorý si rozhodne zaslúži signatúru v podobe krídel od Aston Martin. Cena: 4,4 milióna dolárov dolárov (3,7 milióna eur).

Eklektická šmýkačka

Šmýkačky sa nafúknu ako lúsknutím prsta a zábave už nič nestojí v ceste. Foto: funair.com

Fun Air je lídrom vo výrobe širokej škály luxusných nafukovacích doplnkov pre jachtárov. Ich tím inžinierov a dizajnérov v meste Austin v Texase sa zaoberá aj vývojom zákaziek na mieru. Vyrobia všetko – od plávajúcich golfových greenov až po neuveriteľné vodné šmýkačky. Využívajú na to najmodernejšie dostupné materiály a vlastnú technológiu RapidFlate. Zábava je zaručená v priebehu niekoľkých minút. Cena: od 10 000 dolárov (8 400 eur).

Kniha o plavbách na ostrove St. Barth

Reklama

Karibský raj pre dovolenkárov si buduje slušnú povesť ako mekka pre milovníkov moreplavby. Už viac ako dekádu sa tu pravidelne koná  výročná regata Les Voiles de St-Barth. Kniha prináša neuveriteľné fotografie Christopha Jouanyho s kratšími textami, ktoré dovolia vyniknúť krásnym záberom.

Vydavateľom tohto počinu je Certle d’Art. Knihu kúpite takmer vo všetkých online kníhkupectvách a u vybraných predajcov kníh. Cena: 70 dolárov (59 eur).

Mahagónová harpúna

Uvidíme túto zbraň aj v najnovšej bondovke? Foto: speargun.com

Lov rýb s pomocou harpúny zažíva renesanciu a jeho nadšenci sú fascinovaní týmto najmodernejším loveckým vybavením s karbónovými vláknami. Značka Riffe Spearguns, s výrobou v kalifornskom meste San Clemente, kombinuje klasickú príťažlivosť so špičkovým výkonom.

Ich Marauder 63 kombinuje najnovšie poznatky z vývoja harpúnových zbraní a technológiu, ktorá zabezpečuje presný dostrel vyše osem metrov. Purpurové laminátové srdce je zasadené v pažbe z mahagónového dreva. Hovorí sa, že túto elegantnú zbraň by ste mohli zahliadnuť aj v novej bondovke „No Time to Die“. Cena: 924 dolárov (790 eur).

Podmorská rýchlosť

 

Toto podvodné plavidlo ocenia milovníci potápania. Foto: tusa.com

Vynovený model SAV-7 EVO3, dlhoročný líder v oblasti podvodných plavidiel od výrobcu Tusa, má teraz batériu s dlhšou výdržou a unikátne „hands-free“ ťažné sedlo. S dojazdom 9,5 kilometra, rýchlosťou štyri kilometre za hodinu a hmotnosťou dva kilogramy sa táto čierna kráska stáva jednoznačným víťazom pre nadšených potápačov. Cena: 3 799 dolárov (3 200 eur).

Súkromné kúpele na vode

Užívajte si vlastný súkromný wellness ostrovček na pobreží. Foto: yacht-extension.com

Talianska spoločnosť Yacht Extension sa špecializuje na výrobu atraktívnych ručne vyrobených doplnkov pre jachty, ktoré hraničia s plávajúcou architektúrou. Nový produkt s názvom Luxury Island Privè vyvinuli tak, aby vyzeral dokonale šik na brehu najvychytenejších súkromných plážových klubov.

Vyzerá ako trojúrovňové kúpele s vlastnou nastaviteľnou strieškou, skladom a vedierkami s ľadom, ochranou proti medúzam a stereo systémom s wifi sieťou. Cena: na vyžiadanie.

Relax a cvičenie v jednom

Vodný bicykel austrálskej výroby. Foto: manta5.com

Po rokoch výskumov a vývoja debutovala novozélandská spoločnosť Manta5 s novým vodným bicyklom XE-1 na vlaňajšej výstave spotrebiteľskej elektroniky v USA. Vďaka ľahkej konštrukciu z karbónového vlákna je jednoducho prenosný. Bol navrhnutý na použitie na mori aj v sladkej vode. Bonusom je elektronická asistencia.

Toto je úplne nová kategória v oblasti vodných športov, ktorá je zábavná a zároveň zameraná na fitnes. Cena: 8 990 dolárov (7 500 eur).

Aby morskí vlci nemeškali

Na more sa vyberte s kvalitnými hodinkami. Foto: ulysse-nardine.com

Švajčiarska značka Ulysse Nardin má už dlhé roky povesť špičkového výrobcu hodiniek, špeciálne námorníckych modelov. Z modelu DiverX Antartica sa vyrobilo len 300 kusov. Elegantný trblietavý bielo-šedo-modrý vzhľad hodiniek hovorí sám za seba a odkazuje na rôzne odtiene oceánu.

Sú to však aj seriózne potápačské hodinky. Vďaka ľahkému tepanému titánovému telu sú vhodné na potápanie až do hĺbky 300 metrov. Kúpite aj v ladnom ženskom prevedení. CENA: 8 900 dolárov (7 500 eur).

Článok bol publikovaný na forbes.com. Autorom je Mark Espindle. Pre Forbes US píše o lodiach a lietadlách.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?