5. decembra 2021

Mnoho lesku a emócií. Film Klan Gucci vzbudzoval vášne dávno predtým, než si ho verejnosť mala šancu pozrieť. Stačilo však vidieť fotografie z nakrúcania, kde Lady Gaga korzoval po boku Adama Drivera v luxusnom horskom stredisku, alebo si dožičila snack od pouličného predajcu rýchleho občerstvenia, a guccimánia bola na svete.

„Bolo to ozajstné šialenstvo. Nakrúcanie bolo každý deň médiami priam obsypané, producentom sa to zdalo ako dobrý ťah, ale ja som si želala, aby všetci tí ľudia z tlače zmizli,“ posťažovala sa Financial Times kostýmová výtvarníčka Janty Yates.

No a keď Lady Gaga v marci na Instagrame zverejnila fotku so svojím filmovým manželom, stal sa ich lyžiarsky outfit hitom a inšpiráciou pre tohtoročné halloweenske kostýmy.

Sveter s vrkočovým vzorom, baranica a množstvo šperkov – tento styling sa stal obľúbeným motívom halloweenskych kostýmov. Foto: Instagram / Lady Gaga

Filmoví kritici sa však pýtajú, či je hodnotenie Vanity Fair, že Klan Gucci je ten „najviac očarujúci film, ktorý tento rok môžeme vidieť“, namieste. Čo sa oblečenia a scén týka, nepochybne. Ale Sex v meste 2 má tiež skvelé outfity, no kinematografická perla to nie je ani pre najverenejšieho fanúšika.

Lady Gaga hrá Patriziu Reggiani, ženu, ktorá najskôr očarila jedného z najbohatších mužov, vydala sa za neho a potom zosnovala jeho úkladnú vraždu. Čo je, samozrejme, dejová skratka, ale nemôžeme tu príliš prezrádzať.

Reklama

Joan Collins miešaná s Lollobrigidou

Redaktor českého Forbesu Honza Škoda vo svojej recenzii o Patrizii Reggiani hovorí ako o podnikavom dievčati, kostýmová výtvarníčka ju vnímala ako mix Joan Collins zo seriálu Dynastia a Giny Lollobrigidy.

Čím dlhšie film trvá, tým opulentnejšie sú outfity Lady Gaga: nechýbajú ani majestátne kožuchy alebo šaty, ktoré majú vzbudzovať ťažké erotické dusno. V tomto ohľade snímka kopíruje realitu, pretože skutočná Patrizia milovala oblečenie, ktoré až kričalo luxusom. Napokon, z jej úst pochádza citát, že by „radšej plakala v Rolls-Royce, než aby bola šťastná pri jazde na bicykli“.

Lady Gaga sa podieľala na tvorbe kostýmoch svojej hrdinky a skúšaním outfitov strávila viac než šesťdesiat hodín. Vo filme ich uvidíte 54 a speváčka trvala na tom, aby sa ani najmenej výrazný doplnok (ako napríklad opasok) neopakoval.

Skvelá reklama

Niektoré kostýmy vytváral ako presné repliky špeciálny tím, ktorý zašiel aj do fundusu v Ríme, odkiaľ sa bralo oblečenie pre filmy ako Maria Antoinetta alebo Smrť v Benátkach. Módny dom Gucci síce umožnil výtvarníkom prístup do svojich archívov, ale bola by chyba sa domnievať, že kostýmy pre Klan sú výhradne odtiaľ.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gucci Official (@gucci)

A hoci sa Gucci ako značka na filme nijako zásadne nepodieľala, momentálna žne vďaka nemu ozaj veľký úspech. Na svetové premiéry oblieka viacerých hercov, ktorí sa podieľali na filme (okrem Gagy aj Salmu Hayek či Jareda Leta), a užíva si obrovský záujem o svoj brand. Napokon, viac je viac, to platí práve pre módu, ktorú desiatky rokov predáva.

Článok pôvodne vyšiel na Forbes.cz. Jeho autorkou je Anna Nosková, ktorá píše o móde, gastre a úspešných ženách.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?