4. mája 2021

Najväčší tunajší developer kancelárskych priestorov HB Reavis oznámil obsadenie svojho budovaného projektu Nové Apollo významným nájomníkom. Projekt firma najbohatšieho Slováka Ivana Chrenka plánuje dokončiť v roku 2023.

HB Reavis uvádza, že do novej budovy po dokončení presťahuje „svoje slovenské kancelárie jedna z najväčších IT spoločností na svete“. Jej meno developer neuvádza.

Podľa informácií Forbesu ide o IBM. Americký technologický gigant zatiaľ v Bratislave sídli na viacerých miestach, napríklad v projekte Westend (developer J&T Real Estate) či v petržalskom projekte Einsteinova (developer S Immo).

Nové Apollo. Vizualizácia: HB Reavis

Budova na začiatku zóny Nové Nivy je aktuálne vo výstavbe. „Po dokončení sa najväčší technologický zamestnávateľ na svete stane jej hlavným nájomcom, ktorý zaberie takmer 30-tisíc štvorcových metrov z celkových 48-tisíc,” píše HB Reavis.

Cyklokaviareň aj smart technológie

Podľa developera nového nájomcu okrem samotnej budovy presvedčili ďalšie jeho služby, ako napríklad flexibilné priestory Qubes a služby Symbiosy a More. More slúži na efektívnu správu budovy a v novom projekte ponúkne aj ďalšie služby, ako je concierge, bike-sharing či výber z rôznych aktivít zameraných na wellbeing a zdravý životný štýl.

Reklama

Technologická platforma Symbiosy má zas za cieľ vylepšovať život v kanceláriách vďaka smart technológiám. Umožňuje napríklad kontrolu kvality vzduchu v interiéri či obsadenosť zasadačiek.

V projekte budú tiež maloobchodné prevádzky a služby a tiež napríklad cyklistické zázemie s cyklokaviarňou Bikehub.

Nové Apollo, ktoré HB Reavis aktuálne stavia na mieste pôvodnej budovy Apollo I (tú museli predčasne zbúrať pre problémy so statikou), sa nebude ťahať do výšky ako iné kancelárske projekty v lokalite Nivy.

Vďaka tomu developer hovorí, že vytvoril najväčšiu prenajímateľnú podlahovú plochu v celom regióne strednej a východnej Európy – 7 tisíc metrov štvorcových na jedno podlažie. Celkovo bude mať budova sedem nadzemných podlaží. Projektovalo ju britské architektonické štúdio Make Architects v spolupráci s miestnym štúdiom Siebert + Talaš.

Chrenkov HB Reavis aktuálne stavia tiež v blízkej Zóne Nivy, kde finišuje s obchodným centrom a autobusovou stanicou Nivy. Pracuje tiež na dokončení najvyššej budovy EÚ vo Varšave v projekte Varso a rozbehnuté projekty má tiež v Londýne či Berlíne.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?