9. decembra 2020

Penthouse na 29. poschodí v bratislavskom projekte Sky Park je na predaj. Jeho majiteľ sa rozhodol tento exkluzívny byt posunúť inému záujemcovi.

Online prenos diskusie spojenej s krstom Diáru duševného zdravia môžete sledovať 9. 12. od 18:00 hod. na tomto linku.

Ponúkaný 5-izbový penthouse je jeden z najdrahších bytov vo verejne dostupnej ponuke. Cena je nastavená na 1,9 milióna eur a kupec za ňu získa nehnuteľnosť s rozlohou 260 štvorcových metrov, ku ktorej patria terasa a dve lodžie s rozlohou 35 štvorcových metrov.

Len za jeden štvorcový meter vychádza cena približne na 6,5-tisíca eur. Byt je situovaný na najvyššom poschodí nedávno skolaudovanej tretej rezidenčnej veže projektu, na ktorom autorsky spolupracovala známa, už zosnulá architektka Zaha Hadid.

Reklama

Byt v byte a privátny vchod

Byt ponúka výhľad na tri svetové strany a jeho súčasťou je okrem hlavného vchodu aj samostatný vchod, keďže dispozícia umožňuje vytvoriť menší byt v byte. Budúci majiteľ má k dispozícii aj prioritné volanie výťahu.

„Na bratislavskom realitnom trhu predstavuje penthouse v Sky Park unikátnu príležitosť, ktorá sa nemusí dlhé roky opakovať, a prestíž, ktorú ponúka tento byt v jednom z posledných projektov, na ktorom sa podieľala Zaha Hadid,“ hovorí Jozef Šimek zo spoločnosti Occam New Home, ktorá zastupuje majiteľa nehnuteľnosti.

Výstavba pokračuje

Za projektom Sky Park, v ktorom sa penthouse nachádza, stojí developerská spoločnosť Penta Real Estate. Súčasťou výstavby blízko bratislavskej autobusovej stanice sú už dokončené tri rezidenčné budovy so 792 bytmi, ktoré sú momentálne vypredané, a dve administratívne budovy – Sky Park Offices a Sky Park Tower.

Druhá spomenutá disponuje právoplatným stavebným povolením a pôjde o záverečnú etapu tohto developmentu. Okrem toho by sa budúci rok mala spustiť výstavba štvrtej rezidenčnej veže.

Developer Penta Real Estate v rámci projektu rekonštruoval neďalekú Jurkovičovu tepláreň, národnú kultúrnu pamiatku, ktorú na začiatku 40. rokov 20. storočia navrhol architekt Dušan Jurkovič.

Pozrite si vizualizácie bytu a výhľady, ktoré penthouse ponúka:

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?