12. októbra 2019

Bruce Springsteen, hudobná legenda, sa so žiadnou svojou skladbou nikdy nedostal na prvé miesto v rebríčkoch populárnej hudby. Poukazuje na to Brandon Griggs v článku pre CNN. Napriek tomu má ale skvelú kariéru, ktorá trvá desaťročia. Získal množstvo ocenení a ľudia jeho hudbu milujú. 

Pokojne môžete byť druhí a zároveň úspešní. Môžete uspieť bez toho, aby ste boli vo všetkom najlepší. Môžete postupovať vpred bez určitých ocenení. Nedovoľte, aby vám nejaké zoznamy alebo ceny hovorili, že nie ste dosť dobrí alebo kvalifikovaní. Akurát to znižuje vaše sebavedomie a chuť postupovať vpred.

Rovnováha medzi pracovným a osobným životom je kľúčová. Úspech neznamená len zarábať viac peňazí  

Úspech nemá žiadny stanovený vzorec. Jedinou konštantou ste vy a vaša úloha. Pri pohľade na pokrok vo svojej kariére nezabudnite na tieto tri veci:

1. Pracujte vytrvalo a odvádzajte dobrú robotu.

Bruce Springsteen už desaťročia píše skvelé texty. Ostatní slávni umelci ho podľa článku CNN obdivujú až natoľko, že chcú z jeho piesní sami nahrať cover verziu.

Úspech a pokrok sa neudejú cez noc. Potrebujú čas. Potrebujú úsilie. Potrebujú energiu. Keď svojej práci venujete dostatok času a energie, tak si vás ostatní ľudia začnú všímať. A vy si tiež získate rešpekt kolegov.

2. Ukážte zanietenie a vášeň.

Springsteen vystupuje s obrovskou energiou a otvorene hovorí o sociálnych otázkach alebo občianskych právach.

Ľuďom sa môže podariť všetko, čo si zaumienia. Toto je 5 princípov, ktoré ich privedú k úspechu

Buďte zanietení pre svoju prácu a svet naokolo. Vložte energiu do toho, čo robíte v práci, ale tiež mimo nej. Ak máte koníček, podeľte sa oň. Veď je to predsa súčasť toho, kým ste. Ľudia vidia energiu. Cítia vášeň a zanietenie. Nebojte sa investovať do toho, čo robíte. Ostatní si to určite všimnú.

3. Buďte pred ostatnými ľuďmi autentickí.

Springsteen bojoval s depresiou, uvádza článok CNN, a nedávno sa o túto skutočnosť podelil s verejnosťou.

Buďte k sebe úprimní. Prijmite sa. Prineste do práce celé svoje ja. Je pravdepodobné, že vaši kolegovia zažili to, čím si práve sami prechádzate. Nech už máte fyzické alebo duševné problémy. Pokiaľ sa s ostatnými spojíte na ľudskej úrovni, tak si tým vytvoríte hlbšie spojenie. Ľudia sa o vás dozvedia viac, čo im pomôže oceniť a rešpektovať i vašu prácu.

Berte si príklad z Brucea Springsteena, ktorý je známy tiež ako „The Boss“ a buďte “šéfom” vlastnej kariéry. Nedovoľte, aby vám nejaké zoznamy alebo rebríčky oznamovali, že nie ste skvelí. Pracujte tvrdo, ukážte svoje zanietenie a buďte skutoční.

Prispievateľka Avery Blank píše pre Forbes.com o úspešných ženách i úspechu vo všeobecnosti. 

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk