10. októbra 2021

Dali by ste si poriadny steak, klasiku v novom šate alebo si chcete zaspomínať na dovolenku pri mori? Kvalitná gastroscéna sa rozrastá aj na východe Slovenska. Podrobne ju sleduje foodbloger Dragan Stojakovič a postrehy ponúka na svojom profile Food Tips Košice. Pre Forbes.sk spísal sedem tipov, čo sa podľa neho určite oplatí ochutnať v metropole východu.

Bakoš bistro

Patrí medzi najnovšie prírastky na košickej gastroscéne a je zároveň prvým autorským bistrom v Košiciach. Varí tu mladý talentovaný kuchár Matej Bakoš, ktorý si svoje renomé začal budovať v Dobrom bistre. Pozornosť by som upriamil na ich jedlá s prívlastkom „tak trochu inak od Bakoša“, teda staré známe klasiky v novom šate.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vážne gastro~varí s nadšením (@bakosbistro)

Reklama

Ohnisko

Podľa mňa ide o najodvážnejší a najzaujímavejší koncept v metropole východu. Idea podniku je postavená, ako už samotný názov napovedá, na ohni a dyme, ale taktiež na fermentácii, ktorú si tu „idú“ vo veľkom štýle.

Srdcom ich kuchyne je Josper gril, ktorý využívajú takmer pri každom pokrme. Nesmiem zabudnúť ani na ich homemade probiotické fermentované nápoje a bohatú ponuku remeselných pív a džinov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TopJedlo.sk (@topjedlo)

Bistro Blanc

Rodinný podnik dvoch bratov Pampurikovcov, ktorý ponúka chutnú a precíznu kuchyňu s profesionálnou, no veľmi príjemnou obsluhou. Blanc je známy svojím veľmi vysokým štandardom prípravy jedál, zameraným najmä na francúzsku kuchyňu.

No veľmi radi vám tu pripravia aj to, na čo máte práve chuť a nemusí sa to nevyhnutne nachádzať na jedálnom lístku. Tento podnik je (nielen) pre mňa synonymom kvalitnej kuchyne a priateľskej obsluhy.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bistro BLANC (@bistro.blanc)

Contro

Ide pravdepodobne o najlepšiu taliansku reštauráciu v Košiciach. Vynikajú svojimi pokrmami s morskými plodmi, z ktorých by som určite upriamil pozornosť na ich slávky na bielom víne a špagety s morskými plodmi, pri ktorých snáď ani nebudete veriť, že sedíte na Hlavnej ulici v Košiciach a nie v Taliansku na pláži.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa contro (@contro.restaurant)

Reklama

Camelot

Jeden z najznámejších a určite aj najlepších plzenských pubov v Košiciach, ktorého pivárenská časť nedávno oslávila 10 rokov. Camelot majú všetci štamgasti zafixovaný ako podnik, kde si dávajú veľmi záležať na správnom čapovaní a kvalite piva, no taktiež sa tu dá veľmi dobre najesť. Je veľmi ťažké sem prísť na pivo a nedať si napríklad ich povestný tatarák.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Camelot Kosice (@camelotkosice)

Babetta KGP

Tento podnik je jasným dôkazom, že aj kaviareň môže ponúkať veľmi kvalitne pripravené jedlá. Ich raňajkové eggs Benedict považujem za jedny z najlepších v meste, no za zmienku určite stoja aj ich snacky a obedové menu. Rozhodne si tu však nezabudnite dať aj flat white.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa (@babetta_kgp)

Montana steakhouse

Ide o sesterský podnik pražského George Prime Steak. Ak človek dostane v Košiciach chuť na poriadny steak, asi len máločo by ho uspokojilo viac, ako 900-gramový rib eye s kosťou, no bol by hriech nespomenúť aj ich zadymený black angus burger.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?