Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
8. apríla 2021

Inovatívnosť nie je klišé, ale schopnosť, ktorá pomohla SOFTIPu zvládnuť pandemické otrasy trhu. Aj vďaka tomu oslavuje slovenská IT firma svoje ďalšie okrúhle výročie.

Boli to skoro prorocké slová. Čo nás čaká o päť rokov v oblasti využitia IT technológií? “Výrazne väčšia digitalizácia mnohých činností,” odpovedal Dušan Guldan, šéf SOFTIPu, najväčšieho slovenského výrobcu podnikových softvérov. Jeho vyjadrenie z roku 2016 sa dnes do bodky potvrdzuje.

„Za 30 rokov našej existencie sme prešli mnohými turbulentnými obdobiami. No ani rozpad federácie, prechod do nového milénia či veľká kríza z konca prvej dekády tohto storočia sa nedajú porovnať s tým, čo prežívame dnes. Pandémia je doslova urýchľovačom prijímania pokročilých digitálnych technológií v podnikovom sektore,“ tvrdí Guldan.

“Pandémia je doslova urýchľovačom prijímania pokročilých digitálnych technológií v podnikovom sektore”, tvrdí Dušan Guldan, šéf SOFTIPu, najväčšieho slovenského výrobcu podnikových softvérov. Zdroj foto: Archív SOFTIP

Pomohla predvídavosť

Aj keď sa na ňu len ťažko dalo pripraviť, sú firmy, ktoré vďaka svojej stratégii dokázali na meniace sa podmienky zareagovať lepšie. SOFTIPu pomohlo predovšetkým jeho zameranie na inovácie a široké portfólio produktov. Veď ako jedna z mála slovenských firiem dokáže tento dodávateľ firemného IT konkurovať aj svetovým gigantom.

„Už dávno pred COVID-19 sme si uvedomili, že nemôžeme ignorovať trendy, akými sú cloud či mobilné technológie. Zároveň sme pracovali na tom, aby sme boli schopní dodávať nielen štandardizované aplikácie, ale aj špecifické nástroje vyvinuté alebo prispôsobené presným nárokom zákazníkov,“ vysvetľuje predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ SOFTIPu. Dobrým príkladom pohotovej reakcie na zmenené potreby trhu je nové riešenie pre automatické meranie telesnej teploty osôb vo verejných priestoroch.

Rešpekt od najväčších

V súčasnosti SOFTIP svojimi produktmi a službami pokrýva prakticky všetky kľúčové podnikové procesy. Od klasického ERP cez riadenie personalistiky a miezd, manažérske informačné systémy (BI) až po komplexné IT služby. Vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam sa stal spoľahlivým partnerom v rôznych odvetviach priemyslu, služieb, retailu, utilít, ako aj finančníctva. Okrem Slovenska sa mu podarilo preniknúť aj na zahraničné trhy a stať sa strategickým partnerom lídrov v segmente, akými sú SAP a Microsoft. Je viacnásobným držiteľom titulu Najlepší partner SAP Business One na Slovensku, zlatým partnerom spoločnosti Microsoft a trojnásobným držiteľom titulu Microsoft Partner of the Year.

Netradičná oslava

SOFTIP je medzi slovenskými podnikmi unikátom nielen svojím zameraním a veľkosťou, ale aj dlhou históriou. Dnes, keď firma zamestnáva 180 ľudí a stará sa o tisícky zákazníkov, chce prispôsobiť aktuálnej situácii nielen biznisové aktivity. Preto oslavu troch dekád prítomnosti na trhu premenila na podporu 30 dobročinných projektov. „Miesto slávnostného večera rozdelíme 15-tisíc eur medzi päť neziskových organizácií, ktoré vybrali naši zamestnanci. O tom, v akom pomere, rozhodne verejnosť v hlasovaní na stránke www.softip.sk,“ uzatvára Dušan Guldan.