Tento článok je prestige. Čo to znamená?
30. mája 2019

Stredná Európa je plná života a potenciálu. Minimálne toho investičného. Myslia si to aj významní európski investori, ktorí sa v Bratislave zúčastnia 3. ročníka private equity (PE) a venture capital (VC) konferencie s jedinečným európskym rozmerom 0100 Conferences Bratislava. Tá sa uskutoční  19. júna v Galérii Nedbalka.

Pod drobnohľadom investorov

Stredná Európa je plná potenciálu, je tu však aj dostatok kapitálu? Ak áno, čo sa s ním deje? Ako nájsť investora a ako sa na región pozerajú limited partneri? Ako investori hľadajú výnimočnú firmu, do ktorej sa oplatí investovať? O tom, kde sa nachádza a kam smeruje región strednej Európy, budú 19. júna v Galérii Nedbalka debatovať zaujímaví hostia s dlhoročnými skúsenosťami s investovaním do  private equity. Ich panelová diskusia ponesie názov „Je stredná Európa zemou nikoho?“

Príbehy, investície a štúdie top odborníkov

Kto teda vystúpi na 3. ročníku PE a VC konferencii 0100 Conferences Bratislava? Príbeh predaja AVG Technologies vo svojej prípadovej štúdii predstaví viceprezident Enterprise Investors Martin Chocholáček. Účastníci sa dozvedia viac o tom, ako investícia pomohla transformácii spoločnosti z regionálneho hráča na globálneho lídra na trhu.

Kto investuje do stredoeurópskych fondov a čo sa od nich očakáva? S témou „CEE Insights“ vystúpi Ertan Can, limited partner zo spoločnosti Multiple Capital. V keynote príhovore zhrnie nielen svoje poznatky a skúsenosti z tohto regiónu, ale aj investičné príležitosti, ktoré má Multiple Capital ako fond fondov v hľadáčiku.

0100 Conferences

Tomáš Kubica pracuje ako Director na úseku Private Equity v Londýne pre jednu z najväčších PE firiem na svete – KKR. Návštevníkom konferencie priblíži fungovanie a investičné procesy spoločnosti. Spolu s dvojročnými skúsenosťami zo Silicon Valley taktiež ponúkne porovnanie CEE regiónu s touto metropolou inovácii a investícii.

Hovoriť sa bude nielen o technologických startupoch a investíciách do nových technológií ako takých, ale aj o tom, ako technológie pomáhajú VC fondom a ich manažérom, napríklad pri hľadaní kvalitných transakcií. Počas druhej panelovej diskusie sa  týmto prelomovým technológiám vo VC budú venovať Christian Mandl (výkonný partner Neulogy Ventures), Ondřej Bartoš (partner Credo Ventures), Bartolomiej Gola (generálny partner Speed Up) a Ewa Abel (investičná manažérka EIF).

Nový ročník s novými zmenami

Galeria Nedbalka

Exkluzívne poldňové podujatie bude prístupné pre maximálny počet 100 hostí. Medzi nimi budú general aj limited partneri, ako aj zástupcovia poradenských, právnych či účtovných firiem, najúspešnejší slovenskí podnikatelia a mnohí ďalší kľúčoví hráči na európskom VC a PE trhu. Podujatie sa koná v príťažlivom priestore galérie moderného umenia Nedbalka v centre Bratislavy, ktorej budova patrí k najkrajším stavbám svojho typu na Slovensku. Účastníci si budú môcť vychutnať kvalitné jedlo, víno a obdivovať umenie všade naokolo. Počas večernej recepcie sú pre nich pripravené aj dve komentované prehliadky galérie.

Nerušená a rodinná atmosféra komornej exkluzívnej konferencie, ktorá bude celá v anglickom jazyku, prináša možnosť stretnúť sa, debatovať a spoznať nových kolegov, či potenciálnych podnikateľských partnerov. V prípade, že by ste sa radi stali súčasťou a dozvedeli sa viac o potenciáli regiónu strednej Európy, kliknite na stránku podujatia 0100 Conferences Bratislava, kde si môžete  zakúpiť aj lístok.

Medzi hlavných partnerov podujatia patria Slovak Business Agency, Slovenská Venture Capital a Private Equity Asociácia SLOVCA a ČSOB banka.