27. decembra 2020

Uplynulé mesiace mnohí z nás cestovali len prstom po mape. Ak sa podarí v roku 2021 pandémiu zastaviť, prečo si nedopriať niečo extravagantné? Pozreli sme sa preto na portál Vrbo, ktorý ponúka domy na prenájom pre dovolenkárov. Vybrali sme tie najdivnejšie objekty. Napokon, ešte minimálne pár mesiacov bude čas na prípravu a potom snáď – hor sa opäť na cesty! 

Noc v džungli v lietadle

V džungli Kostariky si môžete prenajať netradičný dvojizbák. Nachádza sa vo vyradenom Boeingu 727. Ak čakáte interiér ako z prvej triedy, budete prekvapení. Steny totiž zdobia obklady z dreva z miestnych stromov. Lietadlo je umiestnené na špeciálnej platforme, vďaka čomu sú z neho krásne výhľady. O zábavu sa vám postarajú aj opice, leňochody a ďalšie zvieratá z džungle. Na pláž je to z lietadla len kúsok. 

Priemerná cena za noc: 360 amerických dolárov

Foto: VRBO
Foto: VRBO

Medové týždne s nadhľadom

Architektonickou ozdobou Surf Coast v Austrálii je dom známy ako The Pole House. Navrhol ho architekt Frank Dixon a stojí vysoko nad plážou len na „stračej nôžke”. Samotný dom ponúka nádherné výhľady vďaka obrovským skleneným stenám – vidíte len vlnobitie a oblohu. Ubytovanie ponúka jednu spálňu, jednu kúpelku – deti ani domáce zvieratá nie sú povolené, ide predsa o ubytovanie pre mladomanželov.  

Priemerná cena za noc: 597 amerických dolárov

Reklama
Foto: VRBO
Foto: VRBO

Dom bez rovných línií v Texase

V tomto dome nenájdete jedinú rovnú líniu, či roh. V hlavnom meste amerického Texasu Austine ho v 70. rokoch minulého storočia navrhli dvaja študenti architektúry University of Texas. Dom zvaný Bloomhouse mal byť priestorom pre útek zo spoločnosti a monumentom vzťahu človeka a prírody. Po dlhej prerábke je objekt znova k dispozícii aj pre bežných záujemcov o krátkodobý prenájom. 

Priemerná cena za noc: 730 amerických dolárov

Foto: VRBO
Foto: VRBO

Sud na víno… a 2 osoby

Walla Walla v americkom štáte Washington sa nachádza v kraji červeného vína. Práve tu si môžete prenajať dom pre šesť osôb so súkromným bazénom a neďalekým golfovým ihriskom. Jeho zaujímavým bonusom je ale obrovský sud na víno, v ktorom sa nachádza manželská posteľ. Dvaja z partie sa teda môžu vyspať v sude. Ako aktivita sa ponúka ochutnávka vín. Všade navôkol.    

Priemerná cena za noc: 257 amerických dolárov

Foto: VRBO
Foto: VRBO

Na lyže z vlastného zámku

Pod názvom Grahall Estate v americkom Vermonte poznajú moderný zámok, v ktorom sa môže ubytovať celkovo 15 ľudí. Rozprestiera sa na vrchu Hawk a ponúka majestátny výhľad na blízke pohorie Green Mountains. To je tiež populárnym strediskom pre lyžiarov. Pokojne si so sebou vezmite aj psa a spravte si netradičnú dovolenku na zámku. Aj s lyžovačkou, samozrejme. 

Priemerná cena za noc: 910 amerických dolárov

Foto: VRBO
Foto: VRBO

Súkromný zábavný park

Máte radi tematické zábavné parky? V tomto stredisku, ktoré pojme v 11 izbách až 52 ľudí je každá jedna izba takýmto malým parkom. Niektoré sú v štýle videohier, iné zase navrhnuté do podoby slávnych amerických značiek. Je tu aj bazén v tvare kornúta zmrzliny, karaoke nočný klub s disko osvetlením, kino, sauna, arkády, či stolová hra Candyland v životnej veľkosti. Rozkošný gýč pre veľkú partiu. 

Priemerná cena za noc: 1 445 amerických dolárov

Foto: VRBO
Foto: VRBO

Kostol aj pre ateistov

Pred storočím vybudovaný kostol dnes slúži ako ubytovanie pre 22 osôb v šiestich izbách. Nachádza sa v americkom Colorade a v interiéri nájdete úchvatné starobylé drevené stropy, či vitráže. Veľké partie si užijú najmä veľkorysú halu aj príjemný priestor vonku – na rôzne postkoronové spoločenské akcie. Izby sú moderne a štýlovo zariadené a vítaní sú ľudia všetkých vierovyznaní. Aj ateisti.   

Priemerná cena za noc: 1 092 amerických dolárov

Foto: VRBO
Foto: VRBO

Autorkou článku je prispievateľka Katie Kelly Bell, ktorá pre americký Forbes píše o cestovaní a gastronómii. 

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?