2. júla 2021

Je tu prvý prázdninový víkend a vy nemáte plány, kam sa vybrať na výlet? Máme pre vás niekoľko redakčných tipov na kúpanie v Rakúsku.  

Na začiatok menej dobrá správa – keďže v spolkovej krajine stále platia sprísnené protiepidemické opatrenia, aj pri návšteve  rekreačných a zábavných zariadení treba v interiéroch nosiť respirátor a pri vstupe sa preukázať negatívnym testom, potvrdením o očkovaní alebo o prekonaní Covid-19 (3G) rovnako, ako na hraniciach.

Prevádzkovatelia stravovacích zariadení v interiéroch aj exteriéroch musia do 21. júla 2021 zhromaždiť od zákazníkov kontaktné údaje (meno a priezvisko, telefónne číslo a e-mailová adresa) na prípadné trasovanie nákazy. Aktuálne pravidlá nájdete TU.

Therme Wien, Oberlaa

Ak sa chcete schladiť nie úplne typickým spôsobom, máme pre vás tip. Približne hodinu autom od Bratislavy sa nachádza termálne kúpalisko Therme Wien, ktorého voda v bazénoch dosahuje teplotu od 28 do 36 °C. Že vám to príde v týchto letných horúčavách príliš? Vedzte, že po vylezení z vody sa vonku budete zrazu cítiť príjemne a sviežo.

Ak to však v lete nie je nič pre vás, odporúčame absolvovať návštevu tohto kúpaliska v zime, telo ponorené v teplej vode a hlava nad hladinou sú neskutočný zážitok.

Reklama

Therme Wien ponúka niekoľko vnútorných aj vonkajších bazénov, pričom pár z nich dopĺňajú vodné trysky, ktorými uvoľníte svaly celého tela. Samozrejmosťou je bazén pre deti či tobogan, atrakciou je možnosť skákania do jedného z bazénov z rôznych výšok. Občerstvenie sa dá zakúpiť vo viacerých reštauráciách a bistrách.

Otvorené majú denne od 9:00 do 21:00. Ceny za celodenný lístok pre dospelého sa pohybujú od 24,50 do 27,50 €, pre deti do 8 rokov je to od 17 do 17,50. Aby ste si boli istí, že sa na toto kúpalisko dostanete, je možnosť si vstup rezervovať. V ponuke sú aj masáže, sauny a rôzne iné služby, všetko za príplatok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Therme Wien (@thermewien)

Termálne kúpele St. Martins

Neďaleko Národného parku Neusiedler See nájdete aktivity pre celú rodinu. Kúpanie v jazere s prírodnou minerálnou vodou, 5 vnútorných a 3 vonkajšie bazény, zóna pre väčšie deti s 90-metrovou vodnou šmykľavkou a divokou riekou, menšie deti sa zabavia vo vnútorných bazénoch a atrakciách.

Vyskúšať môžete aj saunový svet, skrášľujúce procedúry alebo oddych na luxusnom upper decku, ktorý je len pre dospelých. Okrem toho v areáli nájdete bary, reštaurácie, požičovňu bicyklov alebo sa vyberte na safari.

Celodenné vstupné pre dospelých je 30 eur do 32 eur, deti od 3 rokov od 17 do 19 eur, staršie deti 19 až 21 eur, večerné vstupné (od 18. hodiny) 17 až 19 eur pre dospelých.

Bergbad v Hainburgu

Čistá a chladná voda v peknom prostredí na úpätí vrchu Braunsberg sa stala obľúbeným miestom pre Slovákov. Na kúpalisko sa v súčasnej situácii dostanete, ak máte negatívny test alebo ste zaočkovaní. Nájdete tu solárne vyhrievaný 50-metrový bazén, tobogan, skokanskú vežu veža, detský bazén, minigolf, stolný tenis, plážový volejbal aj kantínu.

V júli a auguste kúpalisko otvára o 9. ráno a zatvára o 19. večer. Vstup pre dospelých stojí 6 eur na deň, deti do 15 rokov platia polovicu. Viac informácií nájdete TU.

Voda v bazénoch má solárny ohrev, deti sa zabavia na tobogane. Foto: Bergbad Hainburg

Kúpalisko v Prellenkirchene

Kúpalisko v malom rakúskom mestečku Prellenkirchen je od Bratislavy do pol hodiny jazdy autom. Jeho výhodou je, že nie je také preplnené ako susedné populárnejšie kúpalisko v Hainburgu a panuje v ňom komorná atmosféra.

Ponúka dva bazény – plavecký aj oddychový, ktoré sú prepojené. Pre deti je k dispozícii menší bazén s vyhrievanou vodou. Aj keď areál kúpaliska nie je veľký, nájdete tu bufety, ležadlá, uzamykateľné skrinky či kabínky na prezlečenie. Celodenné vstupné pre dospelých je 5 eur, pre deti či študentov 3 eurá.

Reklama
Kúpalisko je síce menšie ako to v Hainburgu, ale v lete tu nebýva hlava na hlave. Foto: mojerakusko.sk

Rakúsky Karibik vo Wörthersee

Blízko hraníc Rakúska s Talianskom sa nachádza jedno z najväčších a najteplejších alpských jazier, ktoré sa nazýva aj rakúsky Karibik. Z Bratislavy sa sem dostanete po rakúskej diaľnici za 4,5 až 5 hodín a okrem vody táto oblasť priláka aj množstvom iných atrakcií.

Na svoje si tu prídu bežci, cyklisti, majitelia psíkov, milovníci historických kaštieľov aj tí, ktorí radi vysedávajú v kaviarňach či pri drinku.

Za návštevu stojí aj Klagenfurt, hlavné mesto Korutánska, kde sa jazero nachádza. Nájdete tam Minimundus – park miniatúr, v ktorom môžete na jednom mieste obdivovať 150 modelov svetoznámych stavieb, vlakov či lodí v miniatúrnej podobe, napríklad zmenšeninu Eiffelovej veže, Sochu Sslobody, miniatúrnu Operu v Sydney či indický Tádž Mahal.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa WÖRTHERSEE (@woerthersee)

Text je súčasťou série článkov, ktorá prináša praktické tipy a rady, ako si čo najviac užiť leto.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?