3. septembra 2021

Pobaví svet a pomôže prírode. Také je poslanie fotografickej súťaže The Comedy Wildlife Photography Awards, ktorá už šiesty rok prináša vtipné zábery divoko žijúcich zvierat. Organizátori v prvý septembrový deň zverejnili finalistov ročníka 2021 a my vám prinášame výber z najlepších snímok.

Tlieskajúci medveď na zadných labách, pavián hrajúci sa na Pavarottiho či nindža svišť strašiaci orliaka bielohavého. To sú len tri zo 42 záberov, ktoré sa dostali do finále – podľa slov jej organizátorov – „pravdepodobne najvtipnejšej fotosúťaže na svete“.

Prihlásiť sa do nej môže bezplatne každý – profesionáli aj amatéri. Fotografia musí zobrazovať komický moment zo života voľne žijúcich zvierat.  

Súťaž vymysleli v roku 2015 profesionálni fotografi a ochrancovia prírody Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam. Cieľom bolo nielen pobaviť svet, ale aj pomôcť ochrane prírody. Tento rok organizátori poskytnú 10 percent svojich výnosov organizácii Save Wild Orangutans, ktorá pomáha týmto primátom v národnom parku Gunung Palung na Borneu.

Reklama

Vyberali z tisícov prihlásených fotiek 

„Tento rok nám prišlo naozaj veľmi veľa kvalitných príspevkov, celkovo nám ľudia z celého sveta poslali 7-tisíc snímok,“ hovorí Joynson-Hicks. „Množstvo fotografií, ktoré nám každoročne prichádzajú, pekne ilustruje záujem o divokú prírodu a pripomína nám, že tento fascinujúci a zábavný svet musíme zachrániť za každú cenu,“ dodáva.

O jednom z víťazov rozhodne aj verejnosť. Na webe súťaže môžete až do 10. októbra hlasovať za svojho favorita. Víťazov ďalších kategórií a najlepšiu fotografiu roka 2021 vyhlásia organizátori a odborná porota 22. októbra. 

Galéria finalistov súťaže The Comedy Wildlife Photography Awards 2021

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?