12. decembra 2018

V spolupráci s Asociáciou digitálnych marketingových agentúr (ADMA) vám prinášame hodnotenie najlepších reklamných spotov zo Slovenska i zo sveta, ktoré zaujali odborníkov z oblasti reklamy. Na novinky, ktoré sa v médiách objavili v mesiaci november, sa pozreli Paulína Štofirová, Account Manager marketingovej agentúry SCR interactive, a Lívia Brtáňová, Strategy & Creative Team Leader digitálnej marketingovej agentúry Hype. 

Výber Paulíny Štofirovej

Láska si nájde svoju cestu

Animátori z produkčnej spoločnosti Passion Pictures spolu s agentúrou Jung von Matt/Donau pripravili pre rakúsku bankovú skupinu Erste Group dojímavú vianočnú reklamu. Naoko nesúvisiaca s bankovníctvom, a predsa trefná. Nehynúce posolstvo, že láska si vždy nájde svoju cestu, je (nielen) pred Vianocami aktuálne. Pozrite sa, ako sa vďaka kreatívnemu nápadu zvieratiek stane pichľavý ježko bezpečným pre objatie. Za mňa palec hore – pretože šírenia lásky a pohladení na duši nie je nikdy dosť!

Falošní diskutéri či 12-hodinové Drive Thru.
Tieto kampane ovládli október

Darujte dobro. Dostanete šťastie

Pri Erste Group a vianočnej tematike zostaneme – Slovenská sporiteľňa v spolupráci so slovenskou agentúrou Zaraguza a Jung von Matt/Donau pripravili kampaň apelujúcu na fakt, že Vianoce nie sú len o dostávaní, ale aj o dávaní. O dávaní blízkym, krajine i planéte (už len tým, že tento rok pouvažujete nad vianočným stromčekom v kvetináči). Páči sa mi presah kampane na konkrétne projekty, ktoré pomáhajú.

Top reklamy a faily mesiaca:
Sagan vs. babka a štát Treskoslovensko

Výber Lívie Brtáňovej

#GIVINGTUEASDAY/Pochváľte sa tým, čo ste si nekúpili

Nákupné šialenstvo súvisiace s Black Friday je možné využiť aj na dobrú vec. Napríklad ako inšpiráciu kampane #GIVINGTUESDAY. A poukázať na to, že ak si nekúpite nepotrebnú nadbytočnosť, môžete pomôcť, a to tak, že ušetrené peniaze alebo svoj čas venujete tam, kde sú naozaj potrebné. Šíriť dobro Nadácii Pontis pomohli influenceri z oblasti kultúry, športu i zábavného priemyslu. Peknôstka.

LIBRESSE/Nech žije vulva

Energizujúca ženskosť si zaslúži vlastnú hymnu. Éra reklám, ktoré prezentovali menštruáciu ako (takmer) neprekonateľnú prekážku prežitia každodennosti, sa evidentne končí. Švédska značka Libresse zmyselne, respektíve zmysluplne komunikuje prijatie ženskej prirodzenosti a nabáda k jej oslavovaniu. Nie nadarmo získala reklamná predchodkyňa VIVA LA VULVY, #BloodNormal, Grand Prix na tohtoročnom festivale Cannes Lions. Takto by mala fungovať novodobá reklama.

Hlavné foto: reprodukcia YouTube

Asociácia digitálnych marketingových agentúr (ADMA)  je združenie profesionálnych agentúr, ktoré pôsobia v oblasti digitálneho marketingu. Jej úlohou je najmä rozvoj digitálneho marketingu na Slovensku.