24. marca 2021

Hollywoodsky herec a producent Tom Cruise predáva svoj ranč na pozemku s rozlohou 129 hektárov v meste Telluride v Colorade za 39,5 milióna dolárov. A nie je to „mission impossible“. Nehnuteľnosť, ktorú sám pomáhal navrhnúť bola už v roku 2014 v ponuke za 59 miliónov dolárov, uvádza zastúpenie realitnej spoločnosti Sotheby’s International Realty v Telluride.

Keď prichádzate autom ku Cruisovmu domu s veľkou vstupnou bránou, ako prvé vás očarí úžasný výhľad na okolité hory a údolia.

Cruise sa stal hviezdou v roku 1983, už ako 19-ročný, keď účinkoval v americkej komédii pre tínedžerov s názvom Risky Business. Už štyri desaťročia patrí Cruise k najslávnejším a najbohatším hercom a vlastní aj domy v Beverly Hills a v meste Clearwater na Folride.

Foto: Sotheby’s International Realty

Jeho ranč v Telluride sa nachádza uprostred zvlnených lúk a lesov a pre Cruisa veľa znamená, uvádza portál TopTenRealEstateDeals.com. Práve tu trávil veľa času so svojimi deťmi a väčšinu obdobia, keď bol ešte ženatý s herečkou a producentkou Katie Holmes. Na tomto ranči sa nakrúcal aj jeho posledný veľký rozhovor s Oprah Winfrey. Samotnú Oprah tento ranč a výhľady, ktoré ponúka, natoľko očaril, že si v roku 2016 tiež kúpila dom v tejto lokalite.

Kuchyňa, kde sa dosýta naje kopa hostí. Foto: JOSHUA JOHNSON

Domy v Telluride sa podľa portálu Realtor.com predávajú v priemere za 1,85 milióna dolárov. Nehnuteľnosť má celkovú obytnú plochu vyše 1000 štvorcových metrov, z toho hlavný dom so štyrmi spálňami má viac ako 920 štvorcových metrov a viac ako 100 štvorcových metrov je k dispozícii v hosťovskom dome s troma spálňami.

Reklama
Foto: Sotheby’s International Realty/Joshua Johnson

Obydlie je odeté do cédrového dreva a je plne v súlade s okolitou prírodou, stavbu dopĺňa kameň i oblúkovité stropy ako aj veľa skla. Okrem veľkej kuchyne je tu obývačka s krbom a priestranná jedáleň pre množstvo stravníkov. Nechýba telocvičňa, rekreačná miestnosť a knižnica. Hosťovský dom je oddelený a postavený v Aspenskom štýle. Celkovo je v nehnuteľnosti sedem spální a deväť plne vybavených kúpeľní.

Foto: Sotheby’s International Realty/Joshua Johnson

Pozemok je rovnako očarujúci, ako samotný dom. Nájdete tu tenisový kurt, basketbalové ihrisko či ľadovú plochu určenú pre hokejistov. Je tu aj spleť súkromných chodníkov vedúcich na vrchol okolitých hôr či do miestneho národného parku Uncompahgre National Forest. Okrem toho sú k dispozícii chodníky na turistiku, bicyklovanie a jazdu snežným skútrom po celom pozemku.

Telluride je dlhodobo destináciou obľúbenou medzi celebritami, ktoré radi lyžujú, alebo chcú jednoducho uniknúť pred davom a oddýchnuť si od zhonu bežných životov. Oblasť je ešte obľúbenejšia počas pandémie. Telluride učaril hviezdam ako Robert Redford, Jerry Seinfeld či Ralph Lauren.

Autorkou textu je Brenda Richardson. Pre Forbes US píše o nehnuteľnostiach.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?