3. decembra 2021

Holding J&T Capital Partners, do ktorého chce Patrik Tkáč skonsolidovať svoje podiely na spoločných podnikateľských projektoch s Danielom Křetínským, sa rozrástol o ďalšie majetkové účasti.

Holding investoval do podielu v spoločnosti EC Investments, maloobchodného reťazca Supratuc 2020 či do futbalových klubov Sparta Praha a West Ham United, informoval v piatok 3. decembra hovorca J&T Banky Milan Janásik.

EC Investments je spoluvlastníkom podielov v spoločnostiach podnikajúcich v sektore e-commerce, ako sú online porovnávač Heureka alebo internetový predajca potravín Košík.cz. Ďalšia z investícií smerovala do akvizície 50 % podielu v spoločnosti EP HoldCo, ktorá nepriamo vlastní 50 % podiel v spoločnosti Supratuc 2020. Tá je jednotkou v predaji potravín na Baleárskych ostrovoch a patrí medzi štyri najväčšie reťazce v Katalánsku.

J&T Capital Partners vlastní aj 44-percentný podiel spoločnosti Energetický a průmyslový holding. Spoluzakladateľ J&T Finance Group Patrik Tkáč patrí k najbohatším ľuďom Slovenska. Forbes odhaduje majetok Patrika a Jozefa Tkáčovcov na 650 miliónov eur.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Reklama
Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?