11. decembra 2021

Hľadáte darčeky, ktoré vašim blízkym urobia radosť? Dnes pre vás máme 3 zaujímavé tipy, s ktorými vykúzlite pravú vianočnú pohodu na slovenský spôsob.

Spoločným znakom všetkých týchto darčekov sú inšpiratívne príbehy šikovných Slovákov, ktorí stoja za ich vznikom. Svojich blízkych tak potešíte originálnym darčekom a zároveň tým podporíte slovenské značky, ktoré sme si všimli aj my vo Forbese a všetky ich nájdete na webe Kvalitovo.sk. 

Slowlandia – Set orieškových krémov

Zdroj: Slowlandia/Kvalitovo.sk

Cez sviatky radi maškrtíme, práve preto na žiadnom stole nesmú chýbať klasické dobroty, ktoré tak milujeme.

Preto sa naše tipy začínajú jedlou dobrotou. Darujte pod stromček orieškové krémy od rodinnej firmy Slowlandia, ktorých chuť a kvalitu ocenili už aj vo svete. Za svoje produkty získali prestížne zlaté hviezdy v súťaži Great Taste Awards. Slowlandia tak patrí medzi najúspešnejšie potravinárske firmy u nás.

Aj v malej krajine sa predsa dajú robiť svetové veci. – Michal Repík, zakladateľ Slowlandie

Reklama

Všetky krémy od Slowladie sú navyše vegánske. Nenájdete v nich emulgátory, mlieko ani palmový olej. Vybrať si môžete z viacerých variácií krémov či iných produktov – obľúbený lieskovcovo-kakaový krém Slowtella, pistáciový krém, mandle v čokoláde či ochutnávkové sety.

Lebo Mädveď – Dizajnové vzdelávacie hry

Zdroj: Lebo Mädveď/Kvalitovo.sk

Vianoce sú hlavne o čase, ktorý strávime so svojimi blízkymi. Náš ďalší tip na darček vám určite prinesie mnoho zábavných momentov.

Lebo Mädveď vznikol pôvodne na akademickej pôde Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Traja spolužiaci sa rozhodli vytvárať krásne, zábavné a zmysluplné produkty pre svojich blízkych. A tak sa zrodili dizajnové a vzdelávacie hry, ktoré dokazujú, že vzdelávanie môže byť aj dobrá zábava.

Nepotrebujeme dôvody na tvorbu, proste tvoríme. Prečo? Lebo Mädveď. – Erika Beňuška, spoluzakladateľka Lebo Mädveď

Takto vtipne pristupuje k životu a tvorbe Erika, jedna z trojice zakladateľov Lebo Mädveď. Veľmi obľúbené sú ich drevené puzzle mapy Slovenska, Európy alebo sveta. Zložiť pritom musíte správne jednotlivé krajiny, mestské časti či regióny. Je to perfektný spôsob, ako sa naučiť niečo nové alebo si svoje vedomosti preskúšať hravou formou. 

Všetky hry od Lebo Mädveď sú navyše vytvorené z recyklovaného materiálu. Ide o MDF dosky, teda zlisovaný drevený odpadový materiál. Do týchto dosiek prenášajú svoje úžasné nápady pomocou laseru a gravírovania.

Luminia – Sviečky s nádychom noblesy

Zdroj: Luminia/Kvalitovo.sk

Dar svetla a tepla. Žiarivá sviečka vykúzli pravú vianočnú atmosféru na počkanie. Luminia sú sviečky vyrábané podľa dlhoročnej rodinnej tradície. Tvoria ich prvotriedne 100 % prírodné vosky a môžu sa pochváliť až 3-násobne dlhším časom horenia. 

Mojím zámerom bolo zhmotniť dokonalosť. – Natália Gápľovská, zakladateľka Luminia

Takto ambiciózne hodnotí svoje produkty zakladateľka Natália, ktorá vymenila svet modelingu za tvorivú prácu, ktorá má zmysel a robí ľuďom radosť. 

Luminia sviečky neobsahujú parafín, sú bez konzervačných látok, farbív a toxickej chémie. Snaha o dokonalosť sa prejavuje aj v zmysle pre detail. Sviečky sú vlievané do fúkaného Bohemia krištáľu a prevoňané esenciálnymi olejmi.

Ak sa rozhodnete venovať tieto sviečky ako darček, priamo na etiketu môžete zakomponovať meno obdarovaného. Vytvoríte tak vianočné prekvapenie šite na mieru.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?