Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
8. novembra 2021

O kvalite sa dnes hovorí často, no nie každý výrobca vie, ako ju dosiahnuť. „Pri mäsových výrobkoch je dôležité všímať si najmä zloženie. My na kvalite nešetríme,“ tvrdí Richard Duda, generálny riaditeľ Tauris Group.

Vstupné suroviny s najvyššou kvalitou

Počas uplynulého roka ostala väčšina pracujúcich v domácom prostredí, čo znamenalo aj nárast objemu potravín, ktoré ľudia nakupovali. Po vytváraní zásob trvanlivými potravinami prešli spotrebitelia k sofistikovanejším vareným jedlám, čo na dopyte po čerstvom mäse pocítila aj výroba Tauris. Ľudia sa snažili posilniť svoju imunitu a na pultoch predajní tak hľadali zaručenú kvalitu. „Denne sme dodali pätnásť až dvadsať ton čerstvého mäsa pôvodom zo Slovenska alebo Česka. Pred pandémiou sme realizovali päť až šesť ton,“ porovnáva situáciu R. Duda. Za úspechom značky stojí aj fakt, že mäsové výrobky od Taurisu sa ako prvé na našom trhu od roku 2009 vyrábajú bez lepku a alergénov. Navyše pri výrobe používajú osvedčené postupy a receptúry, ktoré zaručujú tradičnú chuť pri celej škále produktov. Pri výbere je dôležité všímať si najmä zloženie a presvedčiť sa, že sú vyrábané podľa rokmi overených receptúr. „Spotrebiteľom odporúčame, aby si vyberali produkty dôkladne a dávali prednosť tým, za ktorých zloženie a kvalitu výrobca ručí,“ hovorí R. Duda. Zároveň dodáva, že o výrobku či dodržaní receptúry veľa povie aj farba, vôňa, vzhľad a chuť produktu. „My v Tauris Group na kvalite nešetríme a vyberáme len tie najlepšie vstupné suroviny, o čom svedčia aj pozitívne reakcie našich spotrebiteľov a ocenenia, ktoré každoročne získavame, ako sú Danubius Gastro, Voľba spotrebiteľov či Značka kvality,“ dodáva.

„Pri mäsových výrobkoch je dôležité všímať si najmä zloženie a presvedčiť sa, že sú vyrábané podľa rokmi overených receptúr,“ hovorí Richard Duda. Zdroj foto: Tauris Group

Inovatívne technológie a precízna kontrola

Spoločnosť Tauris prednedávnom vypustila zo svojej ponuky niektoré značky a produkty a zamerala sa najmä na to, čo skutočne reprezentuje chute konečných spotrebiteľov. Tradičná chuť výrobkov je nepochybne spojená so značkou Zipser, vďaka ktorej si výrobca získava náskok pred konkurenciou nielen kvalitou, ale tiež originálnym štýlom. Všetky výrobky sú spracované z čerstvého mäsa z vlastnej rozrábky, čo určite napomáha k tomu, aby ostávali aj naďalej lídrom na trhu. To by sa však nemohlo podariť bez špičkových technológií a dôkladnej kontroly pri výrobe. „Dodržiavanie noriem a prísna kontrola kvality sú pre nás sväté, preto sa za naše výrobky môžeme zaručiť. Porušovanie záväzných postupov, ako napríklad pridávanie dochucovadiel, obchádzanie rokmi overených receptúr či nedostatočná doba zrenia znamená, že k zákazníkovi sa nedostáva plnohodnotný mäsový výrobok. Sme potom svedkami toho, že spotrebitelia namiesto zaručenej kvality dostávajú na stôl rôzne náhrady, ktoré ich oberajú o skutočný gurmánsky zážitok,“ uzatvára R. Duda.

Zdroj foto: Tauris Group