Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
20. septembra 2019

Aj tento rok k nám do centra Bratislavy zavíta Biela noc so svojou galériou audiovizuálnych kreácií, ktoré miestami až vyrážajú dych…Je to príležitosť stretnúť sa s priateľmi a vo víre mesta precítiť i osláviť život a jeho krásy.

Tento rok však bude predsa trochu iný. Nebude iba o svetelných či zvukových zážitkoch. Bude aj o možnosti cestovať v čase a nechať sa unášať naspäť do dôb prvej Československej republiky.

Reštaurácia a vinotéka Selaví (z francúzskeho c´est la vie – to je život) na Klobučníckej ulici, ponúka takýto stroj času v podobe štvorchodového degustačného menu. To vás prenesie z doby plnej zhonu do čias, kedy páni boli džentlmeni, dámy dámami, ľudia sa stretávali pri pohári dobrého vína a nepozerali pri tom do telefónov, ale jeden druhému do očí. 

A práve preto, aby ste si mohli povedať “C´est la vie” a vychutnať si život a Bielu noc naozaj všetkými zmyslami, vznikol koncept, ktorý rozširuje tento zážitok o ďalšiu dimenziu. V Selaví vás pri príležitosti Bielej noci čaká príjemný priestor odetý vo vesmírnom šate, s možnými galaktickými a prírodnými úkazmi, v ktorom sa dokonale naladíte na ďalšie svetelné predstavenia, odohrávajúce sa v uliciach mesta. 

Ale skôr ako za nimi vyrazíte, očarí vás kuchyňa starého Prešporka, ktorú renomovaný šéfkuchár Jiří Zajíček pripravuje v dosiaľ nevídanej podobe. Čo je však najdôležitejšie, v Selaví sa aj v dnešných časoch varí poctivo, z kvalitných, čerstvých, domácich surovín. Chuť podávaného menu a nezabudnuteľnosť večera dokonale zvýrazní, podčiarkne a dotvorí lahodné slovenské víno.

biela noc - selavi
Foto: archív Selaví

Po tomto kulinárskom zážitku sa môžete vrátiť späť do ulíc a užívať si plnými dúškami dychberúce umenie tancujúceho svetla Bielej noci.

Viac informácií nájdete na: www.selavi.sk a na Facebooku.

Lístky na Bielu noc v Selaví si môžete zakúpiť TU.