24. januára 2021

Každý, kto je fit, má spolovice vyhraté. Sotvačo ho zdolá. Športovanie zároveň pomáha uvoľňovať endorfíny, hormóny šťastia, a tiež formuje pekné telá. Spojte praktické s užitočným a na zápästie si pri tom nasaďte štýlového spoločníka.

Na potápanie

Ikon je medzi „potápkami“ mnoho. Ale tých, ktoré sa skutočne zapísali do dejín, zase tak veľa nie je. Hodinky Rolex patria medzi priekopníkov vodotesnosti, puzdro Oyster predstavila značka už v roku 1926. Stále ho vylepšovala a posúvala hranice vodotesnosti ďalej.

Prvý model Submariner, hodinky pre potápačov, predstavila už v roku 1953. Vtedy odolali tlaku 10 atmosfér. Dnes zvládnu trikrát toľko. Dizajn hodiniek sa v priebehu času veľmi nezmenil, síce sa vlani zväčšilo ich puzdro, jeho veľkosť je aktuálne 41 milimetrov, ale stále sú podobné svojmu predchodcovi z 50. rokov. Puzdro Oyster, ktoré môže byť z ocele Oystersteel alebo z 18-karátového zlata, je dnes pripravené na tlak 30 barov/300 metrov, jeho ťah perfektne sedí na zápästie a tieto hodinky celkovo patria k najobľúbenejším na svete.

Hodinky Rolex Oyster Submariner kúpite za 7 840 €. Foto: archív Rolex

Na bicykel

Značka Breitling predstavila hodinky Endurance Pro. Síce ide o quartzovú novinku, táto švajčiarska firma s ňou však boduje. Oficiálne predstavenie prebehlo s ambasádormi spomedzi vrcholových triatlonistov. Ako prví ich vyskúšali Jan Frodeno a Daniela Ryfová, víťazi havajského Ironmana.

Potom sa hodinky dostali medzi cyklistov a so žltým tričkom ich zladil Slovinec Tadej Pogačar, ktorý sa umiestnil na najvyššej priečke v etapových pretekoch Tour de France. Hodinky sú dostupné vf piatich farbách, pričom okrem kaučukového remienka môžu byť sprevádzané aj textilným pásikom z econylu. Ide o ekologický materiál, ktorý sa vyrába z recyklovaných rybárskych sietí.

Reklama
Hodinky Endurance Pro od značky Breitling sú dostupné za 3 050 €. Foto: archív Breitling

Na jachtu

Značka Panerai vlani oslávila 160. výročie a nadelila si viac ako desiatku nových modelov. Jedným z nich je aj Luminor Luna Rossa GMT – 44 mm. Ide o štvrtý počin firmy, ktorý sa spája s 36. ročníkom America’s Cupu. Sviatok pre jachtárov, Pohár Ameriky, sa uskutoční začiatkom roku a zúčastnia sa na ňom dva tímy (obhajcovia a vyzývatelia). Panerai sa už tradične spája so značkou Prada a v spoločných farbách podporuje tím tých najlepších jachtárov Luna Rossa Prada Pirelli Team.

Hodinky sú inšpirované duchom morských diaľav, vyhrotených emócií pretekárov aj moderných technológií, ktoré sú dnes pre tento druh športu dôležitejšie ako hocikedy predtým. Sú obdarené funkciou GMT pre indikáciu času v druhom časovom pásme.

Poháňa ich automatický kaliber s trojdňovou rezervou chodu, ultraľahké titanové puzdro je potiahnuté čiernou DLC vrstvou.

Jachtárske hodinky Luminor Luna Roosa kúpite za 11 090 €. Foto: archív Panerai

Na okruh

Niet väčšej radosti, ako počuť dunivý zvuk motora. Hodinárska značka TAG Heuer má pre autá rovnakú slabosť ako väčšina z nás, a navyše sa jej už historicky darí trafiť do vkusu mužom, ktorí šoférujú pre potešenie. Model Carrera, ktorý navrhol Jack Heuer už v roku 1963, sa dočkal ďalšieho comebacku v podobe novinky Carrera Automatic Chronograph 44.

Poháňa ho automatický strojček vyrobený in-house, ide o kaliber Heuer 02, ktorý vydrží v chode až 80 hodín. Model je dostupný v niekoľkých farebných variantoch číselníka (modrá, čierna, zelená a čierna so zlatými detailmi). Jeho profilovaný vzhľad dodáva hodinkám dynamiku. Pevná keramická luneta je domovom pre tachymetrickú stupnicu, ktorú motoristi radi využívajú na meranie rýchlosti na danú vzdialenosť.

Za 5 540 € si môžete dopriať hodinky Carrera Automatic Chronograph od značky Tag Heuer. Foto: archív Tag Heuer

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?