21. januára 2020

Slovenskí zákazníci si za svoju najobľúbenejšiu značku opäť zvolili kníhkupectvo Martinus. V medziročnom porovnaní ostali nezmenené ani druhé a tretie miesta, ktoré obsadili kníhkupectvo Panta Rhei a výrobca prírodnej kozmetiky Yves Rocher. Postavenie v top 10 sa podarilo udržať aj značkám Ikea a Kaufland, ukazuje štúdia poradenskej spoločnosti KPMG.

Potrebujete vypnúť od sveta? Pozrite si, aké knihy vtedy číta šéf Martinusu

Prieskum zákazníckej skúsenosti je štúdia o skúsenostiach zákazníkov so značkami, ktorých sú klientmi alebo s ktorými boli v interakcii za posledného pol roka. Spoločnosť KPMG ho realizuje v 20 krajinách, pričom na Slovensku sa na ňom zúčastnilo 2000 respondentov a spolu bolo zozbieraných 20-tisíc odpovedí. Prieskum bol robený na národne reprezentatívnej vzorke zodpovedajúcej demografii Slovenska, pričom veková hranica zúčastnených bola od 18 do 85 rokov.

Odpovede sa hodnotili jedinečnou metodikou šiestich pilierov, ktorú vyvinula spoločnosť KPMG Nunwood. „Slovenky a Slováci hodnotia zákaznícku skúsenosť odlišne. Muži zvyknú byť voči značke kritickejší, ženy zasa vernejšie a lojálnejšie, teda častejšie predpokladajú, že sa k nej vrátia na opakovaný nákup. Nežné pohlavie má tiež tendenciu hodnotiť celkovú zákaznícku skúsenosť vyšším skóre,“ píše sa v prieskume.

Štúdia ukázala, ktoré značky sú najobľúbenejšie. Slováci majú najradšej Martinus

Reklama

Toto je top 10:

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk