Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
21. apríla 2019

Internetový podcast Na rovinu o podnikaní sa len za dva mesiace dostal medzi najpočúvanejšie podcasty vo svojej kategórii. Poslucháčom ponúka bezplatne praktické rady a osobné skúsenosti podnikateľov, ktorí vybudovali úspešné firmy nielen na Slovensku, ale aj vo svete.

Podnikanie je pre mnohých ľudí strašiakom. Na Slovensku sme počas socializmu 40 rokov podnikať nemohli, a tak dnes mnohí ľudia považujú podnikateľov za akúsi privilegovanú vrstvu obyvateľov. Napriek nie najlepšiemu renomé je u nás podľa štatistiky viac ako 700 000 podnikavých ľudí, ktorí vidia príležitosti rozbehnúť niečo vlastné.

Medzi ľudí, ktorí veria, že podnikanie napriek všetkému stojí za to, patria aj Viliam Bendík, Erik Lakomý a Peter Vrábel z finančnej poradenskej spoločnosti PROSIGHT Slovensko. Rozhodli sa, že do tejto oblasti prinesú viac svetla, a preto vytvorili pre verejnosť bezplatný podcast Na rovinu o podnikaní ktorý je o všetkom, čo je pre úspešný štart a rozvoj biznisu dôležité.

Foto: Archív PROSIGHT

Trojica moderátorov každé dva týždne prináša do internetového éteru inšpiratívne príbehy úspešných podnikateľov, ale aj praktické rady a návody, ako prevádzkovať vlastnú firmu, do čoho investovať svoje peniaze, alebo ako sa presadiť v silnej konkurencii na trhu.

Začali prednáškami po Slovensku

Úspešnému podcastu na internete predchádzali prednášky pre verejnosť, ktoré spoločnosť PROSIGHT Slovensko pravidelne usporadúva v Bratislave, Košiciach, Žiline a Prešove.

„Ako finančná poradenská spoločnosť máme aktuálne 265 spolupracovníkov, pre ktorých je vytvorený kvalitný interný vzdelávací systém PROSIGHT Academy. Okrem vzdelávania našich sprostredkovateľov sa spoločnosť rozhodla poskytovať aktuálne a hodnotné informácie aj širokej verejnosti. Ide o témy, ktoré sa týkajú napríklad hypoték, poistení, investovania alebo ako sa vyhnúť nevýhodným úverom“, vysvetľuje Viliam Bendík.

Foto: Archív PROSIGHT

Témy z oblasti financií sú pre slovenskú verejnosť prekvapivo atraktívne. „Bezplatné verejné prednášky osobne navštívilo naprieč celým Slovenskom doposiaľ viac ako tisíc ľudí a záujem naďalej pretrváva. Preto sme tento projekt presunuli aj do online prostredia a záujemcovia si vedia jednotlivé prednášky pozrieť prostredníctvom Live Streamov na sociálnych sieťach. Za posledný rok si ich takto z pohodlia domova pozrelo takmer 100-tisíc ľudí“, dodáva Erik Lakomý.

Vzdelávací projekt tento rok spoločnosť rozšírila aj o platformu podcastov, ktoré si hneď od začiatku získali pozornosť. „Prvú epizódu sme do siete podcastov uviedli na začiatku februára 2019 a už za niekoľko dní mala viac ako tisíc stiahnutí.“

Podcast sa napríklad na platforme Apple Podcast dostal na 3. miesto v kategórii Biznis (hneď za Expl0ited a Startitup) a do TOP 5 podcastov celkovo (po boku s Denníkom N, SME, Aktuality a inými veľkými médiami).

Foto: Archív PROSIGHT

Učte sa od najlepších

„Podcasty sú určené každému, kto hľadá spôsob ako naštartovať vlastný biznis, prípadne už má rozbehnuté podnikanie a chce ho posunúť vpred alebo sa chce len inšpirovať,“ hovorí jeden z moderátorov Peter Vrábel.

Ich obsah je rozdelený do štyroch hlavných oblastí – motivácia, rozvoj biznisu a obchodu, praktické návody a témy z oblasti work-life balance.

V každej epizóde si poslucháč vypočuje rozhovor s hosťom, ktorý má za sebou zaujímavý príbeh a je špičkou vo svojom odbore. Dozvie sa napríklad ako začať z nuly a prekonať prvotný strach z neznáma, ako sa naučiť viesť obchodný tím, či ako vybudovať vlastný úspešný web alebo e-shop.

Foto: Archív PROSIGHT

Podcasty Na rovinu o podnikaní nájdete v mobilných podcastových aplikáciách, na streamovacej službe Spotify alebo na webe www.narovinu.online.

PRIHLÁSTE SA NA PODCAST