24. júna 2021

Projekt o duševnom zdraví, ktorý vznikol v redakcii Forbesu, pokračuje. Po online špeciáli a bestselleri Nevyhorení, ktoré priniesli skutočné príbehy ľudí so syndrómom vyhorenia, a Diári duševného zdravia, ktorý vznikol v spolupráci so psychológmi, spúšťa Forbes podcast Nevyhorení. Bude vychádzať každý druhý utorok, prvú epizódu uverejníme 29. júna.

Vypočujte si trailer podcastu.

Prihláste sa na odber podcastu zadarmo: Apple | Google | Spotify

Duševné zdravie, well-being, osobný rozvoj či zdravé pracovné prostredie. To sú oblasti, ktorým sa bude venovať prvá podcastová séria magazínu Forbes a úspešného projektu Nevyhorení.

Reklama

Diskusie s odborníkmi aj niečo navyše

V rozhovoroch s odborníkmi či inými inšpiratívnymi hosťami nájdete odpovede na mnohé problémy, ktoré vás trápia. Ako sa o seba lepšie starať? Ako zvládať stres či prácu pod tlakom? Prečo nepodceňovať spánok? Či ako si budovať asertivitu a naučiť sa hovoriť nie?

 „Vydanie knihy o syndróme vyhorenia nám pred vyše dvoma rokmi ukázalo, ako sú ľudia hladní po skutočných príbehoch, ktoré rozprávajú o tom, čo ich trápi a čím skutočne žijú. No prostredníctvom sociálnych sietí sa na nás obracalo stále viac tých, ktorí nechceli riešiť len následky dlhodobého zanedbávania svojho duševného zdravia, ale aj prevenciu. Aj preto sme sa vo Forbese rozhodli pokračovať v tejto téme a priniesť ju novou formou,“ hovorí redaktorka Forbesu a spoluautorka projektu Nevyhorení Zuzana Matuščáková, ktorá bude nový podcast moderovať.

„Budeme hovoriť napríklad o toxickej pozitivite, o tom, prečo je naša spoločnosť posadnutá výkonom, o nazeraní na hnev inou optikou, ale aj o spánku, pohybe či o emóciách na pracovisku, a o tom, akú rolu to všetko zohráva v našom prežívaní,“ dopĺňa Zuzana.

Každý druhý utorok privíta jedného odborníka, chýbať nebudú ani špeciálne epizódy s viacerými hosťami a prinesieme poslucháčom aj niečo navyše. Napríklad riadenú meditáciu či tipy na aktivity, ktoré vám môžu pomôcť v sebapoznaní.

Pri každom diele nájdete aj dodatočné zdroje k téme či tipy na zaujímavé čítanie, pozeranie a počúvanie od autorky aj odborníkov, ktoré budeme posielať tiež formou nášho newslettera Nevyhorení. Prihlásiť sa na jeho odber môžete tu.

Partnerstvo s TITANS freelancers

Podcast Nevyhorení vznikol len vďaka podpore nášho partnera, TITANS freelancers, firmy, ktorá zastrešuje špičkových IT špecialistov. Prečo sa rozhodli podporiť tento projekt?

„V TITANS spolupracujeme s IT freelancermi, ktorí idú na maximum. Na každom projekte a v každom tíme sú pripravení podať stopercentný výkon. Na podobnej vlne fungujeme viacerí. Na tom nie je nič zlé. Cieľavedomosť, chuť zlepšovať sa a rásť sú veľmi hodnotné vlastnosti. Pre rastúce požiadavky, ktoré na seba kladieme, však zabúdame na dôležitú vec. Stále sme ľudia, nie stroje,“ hovorí jeden zo spoluzakladateľov Marek Greško.

Dodáva, že by chceli začať budovať nový „normál“. Taký, v ktorom ostaneme zapálení pre vec, ale nezabudneme na svoje mentálne zdravie a ľudské potreby.

„Skvelým štartom je pre nás spoločný projekt s Forbes a ich podcastom Nevyhorení. Rozhovory s odborníkmi odhalia problémy, ktorým v dnešnom svete čelí naša hlava aj telo. Spoznať ich a zistiť, čo spôsobujú, je základným kameňom – prevenciou, ktorá nás naučí pracovať a žiť zdravšie. Tešíme sa, že budeme pri tom,“ dopĺňa druhý spoluzakladateľ TITANS freelancers Róbert Dusík.

Prvý diel podcastu Nevyhorení si môžete vypočuť v utorok 29. júna. Nezabudnite si nastaviť odber Nevyhorených vo svojich podcastových aplikáciách, aby vám neunikla nová epizóda. Sme na Spotify, v Google podcastoch či v Apple podcastoch.

Partner podcastu:

partner podcastu Nevyhoreni

 

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk