1. júla 2020

Spolumajiteľ najväčšej slovenskej IT firmy Rudolf Hrubý kupuje hokejový Slovan Bratislava. Obchod ešte nie je uzavretý, pripravuje sa transakčná dokumentácia. Správu by mali zverejniť v pondelok.

„Aktuálne sa ešte pracuje na transakčnej dokumentácii a teda zatiaľ nemôžeme potvrdiť informáciu o zmene vlastníka HC Slovan. Ak pôjde všetko dobre, v najbližší pondelok poskytneme tlačovú správu pre médiá,” uviedol Rudolf Hrubý.

Pôvodne informoval Nový čas, že „dlhoročný mecenáš Juraj Široký starší mal už údajne spečatiť podpisom predaj Slovana do rúk milionára Rudolfa Hrubého”.

Mikita, Šťastný a už aj Hossa. Po 22 rokoch je v hokejovej Sieni slávy opäť Slovák

O predaji najznámejšieho slovenského hokejového klubu sa špekulovalo už dlhé mesiace. Na konci marca, po prepuknutí pandémie, Slovan oznámil, že utlmuje svoju činnosť, hokejová liga bola predčasne ukončená. Odhady výpadku príjmov, ktorý Slovanu spôsobí neodohratie play off zápasov, sa v tom čase pohybovali okolo jedného milióna eur.

Rudolf Hrubý sa zabáva s historickým počítačom počas fotenia titulnej strany magazínu Forbes. FOTO: JIŘÍ TUREK

Slovan Bratislava je osemmnásobný majster Slovenska, hrá na najväčšom štadióne v krajine, ktorý však nie je majetkom klubu. Bratislavská mestská organizácia Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) počas minulého týždňa zopakovala, že aktuálne predstavuje dlh klubu za prenájom Zimného štadióna Ondreja Nepelu takmer pol milióna eur. Primátor Bratislavy Matúš Vallo vyhlásil, že uhradenie dlhu budú požadovať aj od nového majiteľa. Peniaze klub dlhoval aj hráčom.

Rudolf Hrubý je s majetkom 630 miliónov eur siedmym najbohatším Slovákom vo Forbes rebríčku. Teoretický kybernetik a dlhoročný finančný riaditeľ Esetu je rovnako ako dvaja jeho kolegovia spoluzakladatelia stále konateľom, ale už nie členom manažmentu firmy.

Mimo Esetu investoval Hrubý do developerských projektov, napríklad v rodnej Dubnici nad Váhom či v Ilave, spolumajiteľom či konateľom je aj v ďalších menších firmách. V roku 2016 spolu s ďalším spoločníkom Esetu Marošom Grundom a realitným maklérom Erikom Mikurčíkom kúpili slávny bratislavský hotel Carlton. V súčasnosti medzi dvojicou z Esetu a Mikurčíkom prebieha viacero súdnych sporov.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?