29. marca 2021

Skupina EP Corporate Group tretieho najbohatšieho Čecha Daniela Křetínskeho vstupuje na Baleárskych ostrovoch a v Katalánsku do maloobchodného reťazca Eroski.

EPCG bude držať 50-percentný podiel a stane sa tak partnerom Eroski a jej dcérskych spoločností Caprabo a Cecosa. Partnerstvo podporí investičné činnosti supermarketov v Katalánsku pod značkou Caprabo a na Baleárskych ostrovoch pod značkou Eroski.

Dohoda potvrdzuje Křetínskeho dlhodobý zámer investovať do segmentu maloobchodu s potravinami. Obe strany týmto krokom deklarujú podporu ďalších investícií a obchodných aktivít.

„Transakcia predstavuje dôležitý krok pre spoločnosť EP Corporate Group, ktorá sa etablovala ako jeden z popredných hráčov na európskom maloobchodnom trhu s potravinami,“ uvádza Marco Arcelli, CEO EP Global Commerce.

EP Corporate Group pôsobí v energetike, investuje do infraštrukturálnych aktív či do médií a je aj  jedným z popredných investorov v oblasti veľkoobchodu s potravinami v Európe – v nemeckej spoločnosti Metro AG drží 40,6 percenta.

Reklama

Akcionári EPCG, teda Daniel Křetínský a tím topmanažérov spolu s Patrikom Tkáčom, drží prostredníctvom spoločnosti Vesa Equity Investment významné menšinové podiely vo francúzskom obchodnom reťazci Casino Guichard Perrachon či v britskej maloobchodnej skupine Sainsbury’s.

Článok pôvodne vyšiel na Forbes.cz.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?