27. novembra 2021

Pre nový variant koronavírusu Slovensko od dnešnej polnoci zastavilo prijímanie civilných letov zo siedmich štátov Afriky. Na sociálnej sieti o tom informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Ide o Botswanu, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namíbiu, Juhoafrickú republiku a Zimbabwe. Zákaz platí aj pre lety zo Slovenska do týchto krajín.

„Slovenská republika pristúpila k vyhláseniu zákazu na základe odporúčania Európskej komisie aj napriek tomu, že nemá priame pravidelné letecké spojenia s týmito krajinami. Zákaz sa tak bude týkať nepravidelných letov, ako sú biznis alebo súkromné lety,“ uviedlo ministerstvo.

EK má obavy

Opatrenie, ktoré predbežne platí do 13. decembra, sa netýka leteckej nákladnej prepravy, letov na humanitárne účely či technického medzipristátia na neobchodné účely.

Nový variant koronavírusu B.1.1529 Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) označila ako „variant vyvolávajúci znepokojenie“. Európska komisia k situácii preto pristupuje mimoriadne zodpovedne. Potvrdil sa už aj vo vzorkách v Belgicku a Holandsku.

Reklama

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?