22. septembra 2017

Filmárka Diana Fabiánová chcela pomôcť kamarátkam, keďže nevedela pochopiť, prečo tak skvelé baby sú samy. Vytvorila stránku LáskaTu.sk a vďaka sociálnym sieťam rozbehla večierky pre nezadaných, na ktoré od prvej akcie chodia stovky ľudí. A keďže o jej projekt je veľký záujem, pridáva aj ďalšie aktivity. Najnovším je Sociálna sieť pre nezadaných. Približuje ju ako vyhňu, kde sa ľudia môžu spoznávať.

Vo vedení projektu LáskaTu je dnes trojica ľudí, okrem Diany Fabiánovej aj psychologička Erika Čisáriková a web dizajnér Pavol Nagy. Práve on sieť vytvoril a na jej rozbehnutí pracoval vyše pol roka. Hovorí, že funkcionalitou je podobná Facebooku, ale zabezpečuje súkromie a má uzavretú komunitu. Chcú totiž, aby sa single ľudia spoznávali na bezpečnom mieste.

Vraví, že zoznamku sa snažia robiť sofistikovane. Preto po registrácií prejde záujemca procesom overovania profilu, vyplní viac údajov, aby bolo jasnejšie, aký je, alebo čo v živote hľadá.  Pri vytváraní profilov chcú využívať aj priamy personalizovaný „matchmaking“,  teda spájanie a párovanie na mieru. Ako popisujú, ide o akési terapeutické stretnutie s psychológom v zmysle, že čím úprimnejší a priamočiarejší  bude rozhovor, tým jasnejšie pochopia, koho single človek hľadá.

Tím ľudí, ktorí stojí za projektmi LáskaTu.

„Na zoznamkách trávia ľudia množstvo času a neefektívne,“ hovorí Pavol Nagy. „Chceme priniesť nový pohľad, bez skrytých identít. Máme vyššie štandardy, nestačí nám vyhľadávanie podľa peknej tváre, ale chceme viac informácii a uľahčiť náročnú úlohu hľadania. Overení ľudia tak môžu hľadať overených ľudí a nemusia sa báť fantómov.“

Nový projekt pre nezadaných spustili len uplynulý víkend. Už prvý deň sa prihlásilo vyše sto ľudí, včera (vo štvrtok) sa ich počet blíži štyrom stovkám. „Pritom sme sieť zatiaľ veľmi nepropagovali, no je po nej hlad,“ hovorí Diana Fabiánová. Nový projekt im má pomôcť vytvárať širšiu komunitu a posilňovať aj značku LáskaTu. V tejto chvíli je prihlásenie pre užívateľov zadarmo, pripravujú však aj upgrade, ktorý bude spoplatnený. „Na oplátku ale užívatelia dostanú napríklad zľavy na naše podujatia,“ dopĺňa Diana Fabiánová.

Reklama

Projekt LáskaTu má za sebou deväť akcií, okrem „Žúriek pre nezadaných“ organizujú aj „rýchle rande“ (speed-dating) či terapeutické kurzy pre nesmelých nezadaných. Podľa ich dotazníkov ide po „žúrkach“ na rande okolo 35 percent účastníkov, ešte úspešnejší je ich speed dating, na ktorých nájde zhodu okolo 75 percent single ľudí. „Neznamená to však, že už spolu chodia. Znamená to, že našli niekoho, s kým chcú alebo idú na rande,“ dokresľuje Diana Fabiánová.

Okrem novej sociálnej siete chystajú v LáskaTu aj ďalšie aktivity. Doteraz sa sústreďovali najmä na Bratislavu, ale už chcú ísť aj do iných miest. Plánujú šnúru speed-datingu v Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline či vo Zvolen a pripravujú aj zájazdy pre nezadaných do zahraničia.

Foto: Miro Nôta, archív LáskaTu.sk