26. novembra 2019

Výhercom jackpotu vo výške viac ako 105 miliónov libier v hre Euromilióny sa vo Veľkej Británii nedávno stal stavbár Steve Thomson (42) so svojou manželkou Lenkou (41), ktorá je pôvodom zo Slovenska. Informáciu priniesol britský denník The Sun. Šťastní výhercovia žijúci na juhu Anglicka sa rozhodli zverejniť svoje meno a v utorok 26. novembra predstúpili pred novinárov na tlačovej konferencii. Pár zo skromnejších podmienok sa teší na „pekné Vianoce“.

Lenka Thomson, ktorá pochádza z Rakovej (obec v okrese Čadca, pozn. red.), svojho manžela spoznala v Británii pred 17 rokmi. Pre britský denník Daily Mail povedala, že vďaka výhre bude môcť častejšie navštevovať svoju rodinu na Slovensku. „Každoročne bola našou dovolenkovou destináciou práve moja domovská krajina a zakaždým hneď po výlete sme začali šetriť na ďalšiu cestu. Teraz budem môcť rodinu vídať častejšie a budeme si môcť dovoliť aj ďalšie výlety, napríklad k moru,“ dodala.

Viete, kto patrí medzi 32 najbohatších ľudí Slovenska za rok 2019?

Majetok v prepočte vo výške približne 120 miliónov eur pred zdanením by Lenku Thomson zaradil na 24. miesto rebríčka najbohatších Slovákov. Pred ňou by bol zakladateľ a hlavný majiteľ stávkovej spoločnosti Niké Otto Berger s rodinou. Pre ilustráciu – v súčasnosti sú s rovnakou sumou majetku na 24. mieste Alexej Beljajev a Slavomír Hatina. Treba dodať, že väčšina slovenských milionárov má svoj majetok vo forme podielov vo firmách, na rozdiel od toho výhra v lotérii je vyplatená priamo v hotovosti alebo bezhotovostne. Britské médiá uviedli, že pár je teraz bohatší ako futbalista Gareth Bale či herečka Emma Watson.

Pár, ktorý žije v dome za 120-tisíc libier, si chce z výhry vyriešiť aj nové bývanie a umožniť svojim dvom synom a dcére, aby každé z detí malo samostatnú izbu. „To bola prvá otázka nášho najstaršieho syna – či by mohol mať vlastnú izbu. Druhý syn si vypýtal Teslu a najmladšia dcéra ružový iPhone,“ povedal Steve Thomson pre denník The Guardian a zároveň dodal, že chce byť s výhrou voči okoliu štedrý. „Žijeme v malej obci, ktorú nechcem opustiť, takže nášmu mestu pomôžeme, ako len budeme vedieť.“

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk