16. júla 2021

Autor románov o Tomovi Sawyerovi a Huckleberym Finnovi mal podobne dobrodružný život ako jeho hrdinovia. Aj keď spisovateľ Mark Twain (vlastným menom Samuel Langhorn Clemens) zarobil dosť peňazí, urobil aj množstvo nerozumných investícií. Rodina so štyrmi deťmi zažila finančnú neistotu a istý čas žila v Európe, aby ušetrila.

Samuel Clemens. Foto: Library of Congress, voľné dielo

Spolu s manželkou Oliviou postavili v roku 1874 veľký dom v Hartforde v štáte Connecticut, kde je dnes spisovateľovo múzeum. Po tom, čo ich dcéra Susy ako 24-ročná zomrela v roku 1896, bolo pre Oliviu príliš bolestivé žiť v ich dome v Hartforde. V roku 1903 preto Clemens nehnuteľnosť predal.

Po smrti manželky si nechal postavil dom v Reddingu v štáte Connecticut, kde žil od roku 1908 až do svojej smrti v roku 1910. Dom bol navrhnutý podľa jeho požiadaviek v štýle toskánskych víl, ktoré Clemensa očarili počas jeho pobytu v Taliansku. Nehnuteľnosť dostala názov Stormfield podľa jeho poviedky Kapitán Stormfield na návšteve v nebi. Často sa spomína v Clemensovej autobiografii, ktorá vyšla v roku 2015.

V roku 1923 Stormfield zničil rozsiahly požiar. Súčasný dom bol postavený v roku 1925 na rovnakých základoch, zachovávajúc pôvodné terasy, kamenné múry, stĺpy a záhrady.

 

Reklama

Dokonalé súkromie

Stormfield je aktuálne na trhu za 4,2 milióna dolárov. Dom je postavený na vyše 11 hektároch súkromných pozemkov a hraničí so 65 hektármi chráneného územia Redding Land Trust, čo majiteľom zaručuje bezkonkurenčné súkromie.

Súčasťou budovy je hlavný dom s rozlohou 585 štvorcových metrov, ktorý má päť spální, šesť kúpeľní a tri kozuby. K dispozícii je aj samostatne stojaci dom s tromi parkovacími miestami, dvoma spálňami, kompletnou kúpeľňou, obývacou izbou a kuchyňou na druhom poschodí.

Obývacia izba zaujme ručne maľovaným stropom. Foto: Bernadette Queenan/William Pitt Sotheby’s International Realty

Hlavný dom má veľké spoločenské miestnosti, vrátane jedálne s výhľadom na kamennú terasu. Taktiež tu nájdete aj obývaciu izbu s neobyčajným ručne maľovaným stropom a knižnicou. Dom je vybavený mramorovými a parketovými podlahami, veľkými šatníkmi, klenutými stropmi, raňajkovým barom a miestnosťami pre personál. K modernému vybaveniu patrí aj bezpečnostný systém a vyhrievaný bazén.

Aj keď sa nehnuteľnosť nachádza iba necelých sto kilometrov od centra Manhattanu, vidiecky pokoj lokality je výnimočný. Podľa agentky Laury Freed Ancony z William Pitt Sotheby’s International Realty pri pohľade na vidiek z jeho nového domova spisovateľ zvolal: „Aké je to všetko krásne. Nemyslel som si, že to môže byť až takéto krásne.“

Článok vyšiel na Forbes.com. Autorkou je prispievateľka Regina Cole.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?