4. júla 2021

Sídlo, ktoré v roku 2015 prerobil a predizajnoval Manny Angelo Varas, prezident a CEO MV Group, je rajom pre paparazzmi prenasledované celebrity. Ponúka totiž luxus a zábavu spojenú so súkromím, ktoré hviezdy často hľadajú, no len veľmi ťažko nachádzajú.

Príkladom je Jennifer Lopez (51) a Ben Affleck (48), ktorí zrušili zasnúbenie v roku 2003 po búrlivom vzťahu, ktorý živil bulvár a paparazzovia po celom svete. Dotieravé reflektory šialeného mediálneho prenasledovania sa objavili aj vo videu J. Lo k pesničke „Jenny from the Block“ v roku 2002.

Nakoniec toho bolo na nich priveľa a deň pred svadbou oznámili, že ju rušia. Po rokoch sa však ich osudy znovu stretli a po skúsenostiach z minulosti už vedia, ako si dať pozor na zničujúci bulvár. Dostatok súkromia im poskytlo práve toto obrovské a luxusné sídlo. Ako hovorí realitný dizajnér Varas: „Je to presne ten typ rezidencie, aký celebrity chcú, lebo je vytvorená pre zábavu a zároveň je v nej chránené súkromie.“

Súkromie s úžasným výhľadom

„Priemerná rozloha pozemkov v tejto oblasti je 1400 – 1900 štvorcových metrov. Tento pozemok má 2500 m2, takmer dvojnásobok väčšiny bežných pozemkov v Miami Beach. Tá vzdialenosť od jedného suseda k druhému poskytuje pomerne veľa súkromia. Okrem toho sa nachádza v lagúnovej časti pozdĺž North Bay Road. Predná časť zátoky láka mnoho turistov na lodiach, aby sa chodili pozerať na domy celebrít, čo môže byť veľmi rušivé. Ale lagúna robí toto miesto špeciálnym, s množstvom súkromia. Myslím si, že mať možnosť výhľadu na široký záliv a zároveň pokoj od turistov a paparazzov dáva tomuto miestu pôvab,“ hovorí Varas.

Foto: MV Group USA

Varas dizajnoval tento dom pre DJ Louisa Puiga, ktorý ho kúpil za 5,8 milióna dolárov v roku 2006.

Reklama

„Je to naozaj majstrovské dielo. Predchádzajúci majiteľ vlastnil aj nočný klub a chcel vytvoriť priestor pre zábavu a relaxáciu, ktorý ľuďom ponúkne to najlepšie z bývania vnútri aj vonku. Myslím, že presne to mnohé celebrity hľadajú,“ hovorí Varas.

V dome sa nachádza 11 spální, 12 kúpeľní, telocvičňa, domáca kancelária, wellness, vírivka, dok, veľká vonkajšia plocha s bazénom a garáž pre šesť áut.

Plávajúce schodisko, tajné dvere aj ostrov

„Urobili sme prestavbu hlavnej štruktúry a vytvorili sme formát s tromi navzájom prepojenými štruktúrami. Ich dizajn umožňuje jednoduchý pohyb medzi nimi. Je tam hlavná časť, časť s miestnosťami pre návštevy a predná časť domu je pre personál s garážou pod zamestnaneckým schodiskom,“ hovorí Varas.

Foto: MV Group USA

„DJ Puig chcel vytvoriť priestor, v ktorom by personál bol doslova neviditeľný, ale zároveň po ruke, keď je potrebný. Zamestnanecká časť obsahuje kuchyňu a štyri spálne. Veľké neviditeľné krídlové dvere, dvere bez rámu, systémy pohyblivých stien boli novinkami, keď sme dom prerábali, takže to bolo originálne a jedinečné. Je tam dokonca plávajúce schodisko.“

Ďalším exkluzívnym prvkom je viac ako 3,5 metra dlhý ostrov z kremeňa vo vonkajšej časti. „Ostrov je naozaj jedinečný, s kompletným systémom pre DJ, ktorý je pripojený k reproduktorom po celom dome aj exteriéri. Vďaka tomu mohol DJ Puig robiť improvizované party, keď sa vrátil zo svojho nočného klubu alebo z plavby loďou, “ dodáva Varas.

„Môžete umožniť hosťom prichádzať samostatným vchodom a mať súkromie hlavnej časti domu pre seba, ale všetko je prepojené.“

Nový majiteľ domu, návrhár šperkov Paul Morelli zaň v apríli zaplatil 17,5 milióna dolárov.

Milionári domy búrajú a prestavujú

Realitný agent Julian Johnston z Corcoran Group zastupoval počas predaja kupujúceho aj predávajúceho a pre majiteľa zabezpečuje aj prenájom domu. Predáva nehnuteľnosti od roku 2001 a videl, ako sa trh v Miami mení.

„Cena za pozemky sa zvýšila zo zhruba 5000 – 6000 dolárov za m2 na asi 10 000 dolárov v niektorých oblastiach,“ tvrdí Johnston.

Foto: MV Group USA

Ale cena pozemkov nie je jedinou zmenou. „Predával som domy hráčom NBA, ale teraz ich predávam majiteľom klubov. Ľudia sem zvykli prísť a kúpiť dom za 5 miliónov. Teraz minú 30 – 60 miliónov. Tieto domy kúpia a zbúrajú. Na North Bay Road je dom postavený okolo roku 2010, ktorý sa predal za 37 miliónov dolárov a noví majitelia ho búrajú a prestavujú,“ dodáva Johnston a hovorí, že ani tento dom dlho nevydrží. „Nový majiteľ ho zbúra, lebo pozemky v Miami majú veľmi vysokú hodnotu.“

Johston hovorí, že vybavenie stavebného povolenia môže trvať až rok. Tak ak by ste chceli spať tam, kde Jennifer a Ben dovolenkovali a nevadí vám platiť 130 000 dolárov mesačne za prenájom, oslovte realitného makléra, lebo od 1. júla je dom opäť voľný na prenájom.

Článok vyšiel na Forbes.com. Autorkou je prispievateľka .

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?