Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
9. februára 2021

Vďaka mobilnej platbe Shell SmartPay nemusíte na čerpacej stanici ani vystúpiť z vozidla a za palivo zaplatíte pohodlne cez vašu aplikáciu Shell.

Či sa ponáhľate na ďalšie stretnutie s klientom, alebo už idete z práce domov, vaša zastávka na čerpacej stanici sa môže skrátiť na minimum, a to vďaka mobilnej platbe Shell SmartPay. Stačí, že si aplikáciu Shell spárujete so svojou platobnou kartou Visa, Mastercard alebo palivovou kartou Shell. Služba tiež umožňuje zaplatiť prostredníctvom PayPal, Apple Pay či Google Pay. Toto riešenie je jediné na Slovensku, ktoré umožňuje rýchlu platbu mobilom za pohonné hmoty aj firemným zákazníkom.

Mobilná platba je novou funkcionalitou aplikácie a nadväzuje na úspech digitálnej peňaženky MasterpassTMby Mastercard®, a vracia tak zákazníkom možnosť opäť platiť za pohonné hmoty prostredníctvom mobilu na väčšine čerpacích staníc Shell. Slovensko a Česká republika sú tak po Veľkej Británii, Holandsku a Nemecku štvrtou resp. piatou krajinou na svete, kde je v aplikácii Shell funkcia mobilnej platby za palivo dostupná.

BEZPEČNÁ PLATBA PRE VOZOVÉ PARKY

Mobilná platba Shell SmartPay pritom nie je určená len pre individuálnych zákazníkov, ale je aj ďalšou výhodou v rámci palivovej karty Shell, ktorá je najrozšírenejšou kartou na tankovanie a platenie mýta v Európe. Mobilná platba od stojana umožňuje obchodným partnerom implementáciu tejto formy platby aj do ich vlastných digitálnych riešení (prostredníctvom API rozhrania). Ide pri tom o jediné riešenie mobilnej platby za palivo aj pre firemných zákazníkov na slovenskom trhu. A služba je pritom bezpečná. Pred platbou prostredníctvom Shell SmartPay je potrebné schválenie registrácie palivovej karty Fleet manažérom v online portáli Shell Fleet Hub.

Zdroj: Shell

INTELIGENTNÁ POMOC

Jednoduchosť a pohodlnosť mobilnej platby Shell SmartPay ocenia skrátka všetci zákazníci, ktorých vozidlo slúži ako kancelária a potrebujú čo najefektívnejšie využiť čas za volantom a vyhnúť sa čakaniu v rade pri pokladniach. Umožní to technológia lokalizácie zákazníka, ktorá pomocou GPS súradníc rozpozná, na ktorej čerpacej stanici sa nachádzate. „Sme radi, že mobilná platba od stojana je na čerpacích staniciach Shell opäť dostupná, a to prostredníctvom nášho vlastného moderného riešenia. Je to pre nás dôležité najmä v tejto náročnej dobe, keď sa mnohí zákazníci snažia čo najviac obmedziť fyzický kontakt s inými ľuďmi.

Vďaka novej funkcii v aplikácii tak môžu svoju platbu uskutočniť z pohodlia svojho auta,“ vysvetľuje Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike. Navyše zákazníkom návštevu čerpacej stanicu urýchli aj vonkajšia obsluha, ktorá im natankuje a tak vôbec nemusia vystúpiť z auta von.

Jednoduchosť používania tejto mobilnej platby pomôže aj rodičom, ktorí majú deti v aute  či vodičom, ktorí sú hendikepovaní, ale i tým, ktorí nechcú nechať auto bez dozoru. V neposlednom rade bezkontaktnosť platby príde vhod všetkým, ktorí sa chcú cítiť bezpečne zo zdravotných dôvodov.

Zdroj: Shell

POHODLIE NA PÁR KLIKOV

Nakoľko ide o interné moderné riešenie spoločnosti Shell, zákazníci si mobilnú platbu Shell SmartPay aktivujú bezproblémovo.  Stačí si stiahnuť aplikáciu Shell, registrovať sa a vybrať si preferovaný spôsob platby… Zákazníkom platiacim palivovou kartou Shell, musí pridanie karty najprv schváliť Fleet Manager.

Keď ste už zaparkovali pri stojane, zapnite si zdieľanie lokalizácie, otvorte mobilnú aplikáciu a na domovskej stránke zvoľte možnosť mobilnej platby. Po odsúhlasení bezpečnostných pokynov aplikácia zistí polohu čerpacej stanice, na ktorej sa nachádzate. Zadáte číslo stojana, ako aj čiastku, za ktorú chcete natankovať, a vyberiete si spôsob platby. Po dokončení tankovania uvidíte v aplikácii potvrdenie transakcie a doklad o zaplatení nájdete aj vo svojej emailovej schránke.

EŠTE VÝHODNEJŠIE

Táto novinka prináša zákazníkom ešte jeden benefit navyše. Záľubu v mobilnej platbe teraz nájdete aj vďaka dvojnásobnému počtu bonusových bodov, ktoré sa pripíšu na váš účet vo vernostnom programe Shell ClubSmart pri mobilnej platbe za tankovanie na väčšine čerpacích staníc Shell do 14. 2. 2021.